21 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletNégy vereség után most pontot szerzett a PMFC

Négy vereség után most pontot szerzett a PMFC

Bár ismét hátrányba került a PMFC, a Kazincbarcika elleni hazai bajnokin végül sikerült pontot szereznie a pécsieknek.

A kétségbeejtően rossz formában lévő PMFC szép tavaszi időben fogadta a Kazincbarcikát szerda kora este – igaz a hétköznapi időpont azért meglátszott a nézőszámon. Az alig több mint 400 szurkoló azért lelkesnek tűnt, és az első percek alapján volt is rá okuk, hiszen nagy lendülettel kezdett a Pécs. A helyzetek jöttek is, de hiába az első percek komoly hazai nyomása, a gól nem jött össze a PMFC-nek, pedig Szabó löketénél szinte már jött a gólöröm – Megyeri azonban nagyot védett.

Aztán ahogy jött a tetszetős kezdés, úgy ment is. Mire az első tíz perc végére értünk, meglehetősen lagymataggá vált a játék – ami persze a Kazincbarcikának kényelmes is volt. Úgy meg pláne, hogy azért a pécsiek hátsó alakzatában mindig ott volt a hibázási lehetőség. Ugyan eleinte úgy festett ezek a bosszantó hibák nem okoznak nagy gondot, a 28. percben már más volt a helyzet. Csatári lövése előbb lepattant egy védőről, de a lecsorgóra senki sem figyelt a hazaiaktól, így a barcikai játékos ismételhetett, ekkor pedig már kilőtte Helesfay kapujának bal alsó sarkát.

A gól után a Pécs igyekezett sebességet váltani, és gyorsan jött is egy-egy lehetőségecske, de hamar kifújt a „csakazértis” érzés, és a szünetig elvánszorgó percekben már semmi érdemleges nem történt.

Nem úgy második félidő elején! A nagy pécsi rohamok helyett azonban két kazincbarcikai kapufa rázta fel a közönséget – a második ráadásul egy félpálya közeléből kapura emelt szabadrúgás után érkezett, még szerencse, hogy Helesfay ujjheggyel bele tudott piszkálni a lasztiba. A második lécen csattanó labda aztán valószínűleg felrázta a Pécset, mert Tóth-Gáborék elkezdték növelni a tempót. Jöttek is a labdák a vendégkapu elé, az 53. percben pedig Katona felvágása után a jogos tizenegyes! Amit azonban Tóth-Gábor gyengén lőtt meg, így Megyeri ki tudta tolni a jobb alsó elől. Érthető módon ez már megviselte a hazai szurolókat, pláne, hogy két percre rá, 8 másodpercen belül kétszer sem sikerült eltalálnia a hazaiaknak az üresen maradt kaput. Előbb Kesztyűs, majd Katona puffantott mellé. Az utolsó húsz perchez érve vakarhatta is a fejét a pécsi padon Lazar Stanisic, aki a sárga lapok miatt eltiltását töltő Weitner Ádámot helyettesítette. A vakarás vége egy hármas csere lett, ami adott is egy kis lendületet a PMFC-nek. A 76. percben azonban nem a cserék, hanem az egész meccsen aktív Szabó Máté hozta össze az egyenlítést. Egyedül bolondított meg három barcikai védőt, majd a tizenhatos bal sarkából tekert hatalmas gólt a hosszú felsőbe. Bizony 1-1 után jócskán benne volt a játékban, hogy akár a fordítás is meg lehet, azonban igazi ziccerig már nem sikerült eljutnia a hazaiaknak.

Az biztos, hogy ha az utolsó 15-20 percben látott PMFC-ből kapnánk sokkal többet egy-egy meccsen, nem lenne ekkora gödörben a csapat. Azonban pozitívan szemlélve a dolgok alakulását, fogjuk rá, hogy talán most elindult felfelé az együttes, hiszen mégis csak négy elveszített bajnoki után sikerült újra pontot szereznia a Munkásnak.

PMFC–Kazincbarcika 1-1 (0-1)
Labfarúgó-Merkantil Bank Liga, 34. forduló. Pécs, 400 néző. V.: Takács Tamás (Belicza, Máyer).
PMFC: Helesfay – Svedyuk (Major, 76.), Rácz (Harsányi, 69.), Katona, Majnovics – Terbe (Kocsis, 69.), Krausz, Kesztyűs – Gera (Máyer, 69.), Tóth-Gábor, Szabó. Megbízott edző: Lazar Stanisic.
Kazincbarcika: Megyeri – Székely D. (Hleba, 76.), Szekszárdi, Heil, Lippai, Székely K. – Csatári, Nagy J., Ádám (Kovács B., 46.) – Bacsa (Puska, 88.), Takács (Pálinkás, 59.). Vezetőedző: Csábi József.

Gólok: Szabó M. (76.), ill. Csatári (28.).