17 C
Pécs
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapHírzónaHelyi hírekNevet szereznének a régiónak is az „új” baranyai mentőcsapat önkéntes tagjai

Nevet szereznének a régiónak is az „új” baranyai mentőcsapat önkéntes tagjai

A február eleji törökországi földrengés arra hívta fel a világ figyelmét, mennyire fontos, hogy az országok gyorsan reagáljanak az ilyen katasztrófákra – emberek élete múlhat rajta. Hogy Pécs és Baranya vármegye a lehető legjobban helytálljon a nehéz helyzetekben, 6 helyi civil szervezet köt együttműködési megállapodást. 

Lapunk felé többen jelezték múlt hónapban, hogy önkéntesként szívesen utaznának török, katasztrófa sújtotta területre segíteni. Ez azonban nem ilyen egyszerű: szigorú nemzetközi irányelvek határozzák meg, hogy a mentésben csakis szakszerűen felkészített, minősítéssel és megfelelő védőruházattal, valamint gyakorlattal rendelkező emberek vehetnek részt, méghozzá szakemberek irányításával.

Egy hat baranyai civil szervezet, a Szent Flórián Önkéntes- és Ifjúsági Tűzoltó Egyesület, a Pécsi Mentőkutyás Egyesület, a Határszél Polgárőr Önkéntes Tűzoltó Speciális Kutató-Mentő Egyesület, a Villány Város Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Galenus Mentőszolgálat Pécs, és a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata Mentőcsoport Pécs tagjaiból álló csapat most a városi kutató-mentő minősítés megszerzését tűzte ki céljául – a katasztrófavédelemmel szoros együttműködésben készülnek fel.

A résztvevő csoportok más-más formában és fókusszal jöttek létre, de sokszínű tevékenységük végzésekor mind arra törekszenek, hogy bajbajutottakon segítsenek.

– Mindannyian a Mecsek Mentőcsoport tagjai vagyunk, jelenleg is van minősítésünk, de ezt időről időre meg kell újítani, most pedig szeretnénk nemzetközi kutató-mentő minősítéssel bővíteni a portfóliót, ehhez álltunk össze. Először a katasztrófavédelem, aztán a Védelmi Bizottság alá kellett betagozódni, mert a törvények kimondják, hogy velük szerződésben kell állni a szervezeteknek, akik szeretnének veszélyhelyzetben segíteni, a vármegyében ugyanis hivatásos szervként ők irányítják a mindenkori mentéseket. Az önkénteseket, tehát minket olyankor értesítenek, ha emberi erőforrás hiányában nem tudnak megoldani egy problémát. Ahhoz, hogy végezhessük ezt a munkát, természetesen megfelelő képzésekre van szükség, amiket esetünkben gyakorló, bemutató, és minősítő gyakorlatoknak hívnak. Ezekre azért kellenek, hogy megtanuljunk egységként dolgozni, eggyé kell kovácsolódnunk az internacionális kvalifikáció megszerzéséhez. Nemrég a pécsi sportcsarnokban vettünk részt egy földrengés-szimuláción, a fő cél az, hogy a csapat 24 órán belül indulni tudjon, ha szükség van ránk. Azért sem egy országos szervezethez szerettünk volna csatlakozni, mert a baranyai régió hírnevét is erősítenénk ezzel a helyi összefogással – mondta el lapunknak Agyaki Mónika, a Hit Gyülekezete Szeretetszolgálatának régióigazgatója.

[su_note note_color=”#c95c43″ text_color=”#161515″]A hat csapatba jelentkezni folyamatosan lehetséges, a vezetők döntenek az adott pályázó alkalmasságáról. Amennyiben erről többet szeretnénk megtudni, érdeklődjünk közvetlenül a szervezeteknél. [/su_note]

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő