13 C
szombat, május 4, 2024
KezdőlapHírzónaNyert a Pécs 2010: élnek a továbbjutási remények

Nyert a Pécs 2010: élnek a továbbjutási remények

A Pécs 2010 hazai pályán nagy csatában legyőzte csütörtökön a szlovák Kosicét a női kosárlabda Euroliga kilencedik, utolsó előtti fordulójában, ezzel életben tartotta nyolcaddöntőbe jutási reményeit. Eredmény, 9. forduló, A csoport: Pécs 2010-Kosice (szlovák) 75-72 (17-18, 19-18, 19-14, 20-22). A magyar csapat legjobb dobói: Iványi 18, Fegyverneky (archív képünkön) 15, Griffin 14, Nagy-Bujdosó 12, Quigley 10.

A csoportban 3/5-ös győzelem/vereség mutatójukkal utolsó előtti pécsiek az elején kissé „eleresztették” a Kosicét, amely 5/3-mal a második helyen áll. A szlovákok – akik két hónapja 75-57-re verték Kassán Zeljko Djokic tanítványait – csakhamar 16-8-ra megléptek. A vezetést csak a második negyedben sikerült megszerezni, Quigley, Nagy-Bujdosó és Fegyverneky fontos triplákkal tartotta távol az ellenfelet, amely azonban nem hagyta magát: a nagyszünetben 36-36 volt az állás.

Térfélcsere után ismét a vendégeknél volt az előny, ám Fegyverneky és Iványi kosaraival megint fordítottak a baranyaiak, így három játékrészt követően 55-50 állt az eredményjelzőn. A zárószakaszban tíz ponttal elhúztak a magyarok (62-52), és egy perccel a vége előtt is 72-65-re vezettek, s ugyan az előny 72-70-re olvadt, ám a házigazdák csak az utolsó másodpercben rontottak büntetőt – akkor már szándékosan. A 4/5-nél tartó pécsiek jövő szerdán az olasz Taranto ellen zárják a csoportküzdelmeket.

Zeljko Djokic vezetőedző: „Fantasztikus meccs volt, nem féltünk a Kassától sem. Rég játszottunk ilyen kemény mérkőzést, most készülünk az utolsó fordulóra, a remény hal meg utoljára!”