17 C
kedd, április 30, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletGyőzelemmel kezdte a rájátszást a PVSK

Győzelemmel kezdte a rájátszást a PVSK

Az első félidőben eldöntötte a meccset a TF ellen a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata az NB I. B Piros csoportjának negyeddöntőjében, így 1-0-ra vezetnek Antóniék.

Alapszakasz-győztesként, esélyeshez illő magabiztossággal kezdte a TF elleni negyeddöntő első meccsét hazai pályán a PVSK-Veolia, hiszen már az első tíz perc után tetemes előnyben volt Szrecsko Szekulovics gárdája. Úgy játszottak Hortiék, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva, esélyt sem adtak arra ellenfelüknek, hogy szoros meccsről álmodozzanak. Gyakorlatilag a teljes első félidő közeltett a hibátlanhoz, és minden jel arra utalt, hogy a Panthers kiütéses győzelemmel fogja indítani a playoffot.

Csakhogy a nagyszünet után a Pécs újra eljátszotta azt, amit már sokszor a szezon során. Minden előjel nélkül esett szét a PVSK játéka, egymás után adta el a labdákat a hazai csapat, 31 pontos előnyét pedig percek alatt mefelezte a lelkesen játszó TF. Szrecsko Szekulovics nem is spórolt a hangjával az időkéréseknél, ami legalább arra jó volt, hogy megállt a nahy lejtmenet, onnantól pedig stabilan 16-18 ponttal vezettek Antóniék, és végül nyertek is, méghozzá egy kerek huszassal.

Németh András (a labdával) négy triplát dobott a meccsem

A győzelem mellett jó hír még a PVSK háza táján, hogy hosszú kihagyás után ismét pályára léphetett Ognjen Micsovics – még, ha a játékán egyelőre érződött is a meccshiány. A Panthers mindenesetre 1-0-ra vezet a két nyert meccsig tartü párharcban, amit így akár már vasárnap lezárhat a fővárosban. Ha Frank Áron mellett – aki na pazar játékkal 23 pontig jutott – még páran hozzák a legjobbjukat, nem is okozhat gondot az elődöntőbe jutás a Pécsnek.

PVSK-Veolia–TF-Budapest 101-81 (29-15, 31-14, 17-30, 25-22)
Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Lauber Dezső Sportcsarnok 500 néző.
PVSK-Veolia: Micsovics 4, NÉMETH A. 14/12, Plézer 3/3, Bíró O. 8/3, HORTI 13/3. Cs.: FRANK 23/15, Halász 5/3, Mokánszki 5/3, Radó 4, ANTÓNI 12, Molnár M. 10, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
TF-Budapest: Gémes 2, Szántó 15/3, DANCSECS 25/12, KAROSI 13/3, ANDA 13. Cs.: Szanyi 2, Kelenföldi 11/3, Simon, Varga, Tömösváry, Farkas, Lőrincze. Vezetőedző: Nagy Bálint.

Fotó: Kurdi József