23 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletSerdülőben sem lehet nyerni ilyen dobóteljesítménnyel

Serdülőben sem lehet nyerni ilyen dobóteljesítménnyel

Egymás után negyedik bajnokiját bukta el az NKA Universitas Pécs férfikosárlabdacsapata, amely ezúttal a Pakssal szemben maradt alul.

Három egymás után elszenvedett vereséget követően veselkedett neki a Paks elleni idegenbeli bajnokinak az NKA, amely a hét közben légióst is cserélt. A Luzsaics helyére igazolt Walker ott is volt már a meccskeretben, igaz Goran Tadics a kezdő ötösben még nem vetette be az amerikait.

Ami azonban továbbra sem volt jó hír az Aladémiának, az Meleg Gergő hiánya. A magasember továbbra is sérült, derékproblémája egyelőre nem jött helyre. Ennek ellenére a kezdésre nem lehetett panasz, az NKA hamar elhúzott 7-2-re – igaz amilyen gyorsan jött az előny, olyan gyorsan el is illant. Az ASE az első percek bizonytalansága után összekapta magát, és megfordította az állást. Az első negyedben már végig ott is volt az előny, igaz azért Durmo és Manjgafics igyekezett tartani a vendégeket.

A második tíz perc aztán már nagy hazai fölénnyel indult. Ihring vezérletével a Paks elkezdte leszakítani az NKA-t, és amikor már 31-18 állt az eredményjelzőn, időt is kellett kérnie Tadics mesternek. Ez láthatóan be is jött, hiszen percek alatt visszajött a meccsbe csapata. Az már inkább tűnt aggasztónak, hogy Durmon kívü nem nagyon volt senki, aki üzembiztosan szállította volna a pontokat. A félidő hajrája ráadásul már a paksiaké volt, így a nagyszünetben kilenc ponttal vezettek a hazaiak.

Aztán jött egy huszáros harmadik negyed, ahol az NKA rohanásár nem tudta lekövetni a Paks, ezt pedig bizony Durmoék ki is használtak. Bár a támadásaikat igen egyszerű forgatókönyv szerint komponálták meg („adjuk oda Manjgaficsnak, majd ő bedobja”), azonban az Akadémia bosnyák magasembere ekkor kivételesen kevés hibával operált. Meg is lett az eredménye, az NKA ugyanis előbb felzárkózott, aztán egyenlített, és a negyed végére már vezetett is.

Csakhogy ezt a formát a záró felvonásra már nem tudta átmenteni Goran Tadics együttese. Az utolsó játékrészben rossz volt nézni a meccset, annyi rontott dobást produkált a két együttes. Azonban ebben ezúttal az NKA vitte a prímet, ami végül vereséget is eredményezett. Persze bosszankodni lehet amiatt, hogy egy szoros meccset végül két ponttal elbuktak – ráadásul Manjgaficsnak volt is még egy dobása 4 másodperccel a vége előtt a győzelemért – de kár lenne erre fogni a zsinórban elszenvedett negyedik vereséget. A találkozón ugyanis összesen 80 duplát és triplát emelt rá az NKA, amiből mindössze 27 esett be. Ilyen mutatóval pedig serdülőben sem lehet nyerni, nemhogy a honi élvonalban.

Az továbbra is látszik, hogy Meleg Gergő nélkül nagy bajban van az NKA, és a mai teljesítményt látva, ezen az amúgy jó képességű Walker szerződtetése sem biztos, hogy segít majd.

Atomerőmű SE–NKA Universitas Pécs 81-79 (19-14, 25-21, 17-29, 20-15)
Kosárlabda-NB I., férfiak.
Atomerőmű SE: WHITE 27/6, Ihring 6, Géringer 3/3, NICHOLSON 13/3, WRIGHT 13/6. Cs.: Kékesi 5/3, Wooten 5, Kovács Á. 5/3, Kucsora 2, Dorogi 2.
NKA Universitas Pécs: Nikolics 4, Kovács P. 6/6, DURMO 23/3, Scherer 10/6, Mangjafics 23/9. Cs.: WALKER 13/9, Kerpel-Fronius, Herger, Lados, Benke. Vezetőedző: Goran Tadics.