Pécs
szerda, május 8, 2024
KezdőlapSportLabdaSosem lehettünk még ilyen büszkék háromgólos vereség után

Sosem lehettünk még ilyen büszkék háromgólos vereség után

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-s vereséget szenvedett Portugáliától az Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában – pedig hat perccel a vége előtt még 0-0-ra állt a mérkőzés.

Fergeteges hangulatban kezdhette meg Eb-szereplését hazai pályán Magyarország válogatottja, ugyanis a zsúfolásig megtelt Puskás Aréna közönsége már a kezdés előtt ünnepi hangulatot varázsolt. És bizony nem sok hiányzott ahhoz, hogy a végén is lehessen ünnepelni…

Ahogyan arra számítani lehetett, a találkozó nagy részében védekezésre kényszerült a címvédő ellen Marco Rossi csapata, azonban azt 84 percen át olyan fegyelmezettséggel és szívvel csinálta, hogy valóban öröm volt nézni. Bár néhány nagy helyzetig így is eljutottak a portugálok, Gulácsi Péter olyan formában védett, ahogyan válogatott mezben talán még soha ezt megelőzően.

Ráadásul a zárt védekezés mellett Szalaiék a második félidőben még az ellenfél kapujáig is el-eljutottak. A meccs hajrájában aztán jött a hangrobbanás: a csereként beálló Schön lőtte ki a rövid alsót! Nagy kár, hogy les miatt végül érvénytelenítették a találatot. Ez pedig egy kicsit meg is fogta a magyar csapatot – bár a 84. percben így is, inkább a balszerencse volt az oka, hogy hátrányba került Magyarország. Orbán lábán megpattanva csorgott a labda Gulácsi kapujába. Érezni lehetett, hogy innen már nincs visszaút, azonban így is fájó, hogy a hátralévő percekben Cristiano Ronaldo is duplázni tudott – egyik gólját tizenegyesből szerezve.

Pécsett, a PMFC stadionjában kihelyezett óriáskivetítő előtt jó 1500 szurkoló izgulta végig a magyar válogatott meccsét

A magyar Eb-álom tehát ezúttal nem vált valósággá, igaz ez most egy olyan vereség volt, amire még a 0-3 ellenére sem lehet sok rossz szavunk. Sőt, ha Rossi kapitány csapata hasonló lelkesedéssel veti bele magát a Franciaország és Németország elleni csoportmeccsekbe is, akkor lesz itt még okunk örülni, ebben biztosak vagyunk. Ha másnak nem is, egy szabályos gólnak mindenképp.

Magyarország–Portugália 0-3 (0-0)

Labdarúgó-Európa-bajnokság, F csoprot, 1. forduló. Puskás Ferenc Aréna, telt ház. V.: Cakir (török).

Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szala A. – Lovrencsics, Kleinheisler (Sigér, 78.), Nagy Á. (Varga R., 88.), Schäfer (Nego, 65.), Fiola (Varga K., 88.) – Sallai (Schön, 77.), Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Portugália: Rui Patricio – Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro – Danilo, Carvalho (Sanches, 81.), Bruno Fernandes (Moutinho, 89.) – C. Ronaldo, Jota (A. Silva, 81.), B. Silva (R. Silva, 71.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Gólok: Guerreiro (84.), C. Ronaldo (87. – 11-esből, 92.).

Kiemelt fotó: Reuters