26 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletA sírból hozták vissza: hosszabbításban nyert a PEAC

A sírból hozták vissza: hosszabbításban nyert a PEAC

Az utolsó negyed előtt még 12 pontos hátrányban volt az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata a Ludovika Csata ellen, de óriásit hajrázva, a ráadásban végül legyűrte ellenfelét Jovan Gorec együttese.

A PEAC hazai bajnokija nem úgy indult a Ludovika Csata ellen, ahogyan azt a pécsi drukkerek megálmodták. Bár nem volt nagy a baj, de már az elejétől a vendégeknél volt az előny, amit nem is engedtek ki a kezükből jó sokáig. A harmadik negyed után aztán már valószínűleg azok is elkezdtek komolyabban idegeskedni, akik addig úgy voltak vele, idővel biztos begyújtják a rakétát Wentzelék. Nem is csoda, hiszen 30 perc után már 12 pontos hátrányban volt a PEAC.

Ekkor azonban jött egy kattanás – a jobbik fajtából való –, és az utolsó negyedben fergeteges hajrába kezdett a hazai csapat. A kemény munkának és a „csakazértis” hozzáállásnak meg is lett az eredménye, ugyanis sikerült egyenlíteni, a ráadás öt percében pedig, óriási küzdelemben a meccset is megnyerte a Pécs.

Bár sokáig úgy tűnt, hogy meglesz ma a PEAC második veresége is a bajnokságban, a nagy hajrának hála nyolc kör után 7/1-gyel állnak Kiss Virágék.

NKA Universitas PEAC–Ludovika Csata 87-85 (16-19, 14-19, 19-23, 29-17, 9-7) – hosszabbítás után
Kosárlabda-NB I., nők, 8. forduló.
NKA Universitas PEAC: Laczkó 3/3, WENTZEL 22/12, CALHOUN 15/15, Burdick 10, KISS V. 23/3 Cs.: Katanic 6/3, Simon 3/3, Szűcs 3/3, Sanchez 2, Selcova. Vezetőedző: Jovan Gorec.
Ludovika Csata: HORVÁTH B. 13/9, Gábor 1, Czank 7/3, Barnai, Fuehring 25/3. Cs.: SZABÓ 14/6, Brown 8, JÁHNI 17/6, Gyöngyösi.

Fotó: peacpecs.hu