vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapHírzónaTáncos éremeső

Táncos éremeső

Elkezdődött a rockys versenyidény – három Fordanos dobogó.

A tavaszi idény első akrobatikus rock ’n’ roll versenyét  a régió 12 táncklubjának részvételével, Móron rendezték hétvégén.  A Magyar TáncSport Szakszövetség hivatalos megmérettetésén közel 400 sportoló: 4 páros és 7 leányformációs kategóriában versengett a rangsorpontokért.

A Pécsi Fordan Sportegyesületből 52 táncos regisztrált a versenyre. A pécsiek négy kategóriában voltak érdekeltek. A verseny zárásakor három egységük állhatott a dobogóra, de még három leány csapatuk került a döntőbe, akik közül kettő a középdöntőig jutott.

Ezen a versenyen debütált, és a dobogó második fokára állhatott a Poór András – Szalánczi Viktória felnőtt „C” kategóriás kettős, akik hibátlan versenyprogramot táncoltak, és teljesen új akrobatikus elemekkel rukkoltak elő.

Teljesen új csapat összeállítással versenyzett a „Sockos Rockosok” felnőtt nemzeti kis-formáció, és kellemes meglepetésként szintén ezüstérmet szereztek.

Utoljára táncolta a többszörös Magyar Bajnok „Csa – Jók” nemzeti kisformációs csapata a több, mint egyéves versenyprogramját. Ezúttal nem hatan, hanem csak öten tudtak kiállni, de a rutinos egység így is a dobogó harmadik fokára táncolta magát. A következő területi bajnokságra teljesen megújul a csapat : új zene, új koreográfia, új akrobatikák és új kosztüm.