Hirdetés

A parlament honlapján közzétették az országgyűlési képviselők 2019-es vagyonnyilatkozatukat. Megnéztük a pécsi-baranyai választókörzetek képviselőit, a listáról bejutottakat, illetve a helyi kötődésű kormánypárti és ellenzéki politikusokat. A nevekre kattintva részletesebben is tájékozódhat, aki mélyebben a zsebekbe túrna.

Területi képviselők

Mellár Tamás, az 1. számú EVK képviselője Zengővárkonyban három, Alsónyéken négy ingatlanról számol be, ezek között lakóházak, szőlők, és egy 218 hektáros szántó egyaránt megtalálható.
Egy idősebb Volkswagen és egy 2016-ban vásárolt Volvo van a párbeszédes képviselő tulajdonában. Forintban több mint 5,6 milliós, devizában több mint 7 millió forintos pénzintézettel szembeni követelése van, más szerződés kapcsán még 2,5 millió. Tartozása, felvett kölcsöne nincsen.

Mellárnak Zengővárkonyban és Alsónyéken vannak ingatlanjai

A jövedelmeket tekintve a képviselő a javadalmazáson túl (bruttó 1,484 millió forint) a Pécsi Tudományegyetem oktatójaként havi bruttó 640 ezer forintot, az MTA doktoraként havi bruttó 90 ezer forintot, ezen túl pedig – ahogy fogalmaz – mezőgazdasági őstermelőként „eseti rendszerességgel” bruttó 208.340 forintot visz haza.
Ezeken felül egy fővárosi ügyviteli, számítástechnikai cég tulajdonosa, ügyvezetője.

Hoppál Péter, a 2. választókerület országgyűlési képviselője tulajdonában öt ingatlan áll: Budapesten a második kerületben egy lakás a hozzá tartozó garázzsal, Pécsen is egy lakás garázzsal, illetve egy szintén pécsi 52 négyzetméteres lakás.

Hoppál a PTE adjunktusa is

A fideszes képviselő egy 2018-ban lízingelt Volkswagen Tiguannal jár, a nagy értékű ingóságoknál festményeket és plasztikákat jelöl meg. Számos, értékpapírban elhelyezett megtakarítás szerepel a vagyonnyilatkozatban, életbiztosításból kettő, egy 2,5, illetve egy 1 milliós. Örökölt államkötvényekből 2 millió forintnyi, Magyar Állampapírokból (MÁP) 5 milliónyi van a birtokában. Emellett lakáselőtakarékosság címszó alatt évi 240 ezer forintos megtakarítás szerepel.
Tartozása nincsen, képviselői javadalmazásán kívül (decemberben ez 989 ezer forint volt) a PTE-től adjunktusként félállásban bruttó 138.600 forintot kap, miniszteri biztosként pedig az EMMI-től havonta 1,3 milliót.

A 3. EVK képviselője, a fideszes Hargitai János vagyonnyilatkozatában 23 tétel ingatlant találunk. Ezek zöme Nagynyárádon található (családi ház, szőlő, erdők, szántók és még egy mocsár is), de rendelkezik egy-egy ingatlannal Siófokon, Mohácson, Majson, Sátorhelyen és Pécsen is. Egy 2018-ban vásárolt Volvo van még a tulajdonában.

Hargitai vagyonnyilatkozatában 23 ingatlant találunk – köztük egy mocsarat

A képviselő 76 milliója fekszik állampapírokban, a pénzintézeti számlaköveteléseknél forintban 3,8 millió forintja, devizában több mint fél milliója van. Továbbá pluszkövetelés még 1,8 millió. Tartozása nincs a nyilatkozat alapján.
A Bóly Coop Kft. tulajdonosa. A képviselői díján túl (Hargitainál 1,682 millió), az iménti cég révén pedig a tavalyi év során eseti kifizetéssel összesen 614 ezer forintot vihetett haza.

A negyedik választókörzeti képviselő, Nagy Csaba vagyonnyilatkozatában négy ingatlan szerepel: egy másfél hektáros telek lakóházzal Kovácsszénáján – ezt 2018-ban vásárolta –, egy nyaraló Fonyódon, egy 63 négyzetméteres lakás Pécsen, és egy örökölt zártkert Dombóváron.

Nagy Csaba motorokkal is járja a vidéket

Három gépjármű szerepel a papíron: Skoda, Volkswagen, illetve egy tavaly vásárolt Trabant 601-es. Nagy motoros is Nagy: két Simpson 425-ös és egy Yamaha tulajdonosa.
1,4 millió forintos hitele van, a képviselői javadalmazáson kívül (Nagy Csabánál bruttó 1,385 millió forint) más jövedelme nincs.

Listáról bejutott baranyai képviselők

A fideszes Bánki Erik húsz ingatlant mondhat a magáénak, ezek közül Ürömben egy lakást, Hegyszentmártonban és Ivánbattyánban egy szőlőt, a többi mind-mind szántó szerte a megyében. Az ingatlanok száma évről évre csak növekszik, 2019-ben Kisjakabfalván vett egy 2,25 hektáros szántót, és egy 1,57 hektárosat Palkonyán.
A gazdasági bizottság elnöke autók helyett két BMW C1-es motorkerékpárt tudhat a magáénak. 6 millió forint értékben birtokol részvényeket, 400 ezer euró értékben pedig életbiztosítása van. Készpénzben 2 millió forint van a zsebében vagyonnyilatkozata szerint. „Más szerződés alapján” 95 milliója van még.

Bánki Erik szerte Baranyában vásárolt szántókat

Bánki Erik pénzintézetek felé mintegy 213,4 millióval tartozik, magánszemélyeknek pedig 71,4-gyel.
Őstermelőként a múlt évben bruttó 720 ezer forinthoz jutott havonta a képviselői díján túl – nála ez 1,682 millió forint.
Több céget tudhat magáénak a fideszes képviselő: a BÁBAMAD Kft.-t, a Pannon PR 2020 Kft.-t, a BA-Agrár Kft.-t, az Agro-Future Kft.-t.

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke, hajdani pécsi alpolgármester, négy ingatlanról ír, egy nagykozári 2780 négyzetméteres erdőről, két pécsi beépítetlen területről, egy pécsi útról. Folyamatban van egy pécsi családi ház vásárlása is.
A tavalyi évtől bérel egy Volkswagen Sharant, van egy 2,2 millió forintos életbiztosítása, más szerződés alapján fennálló pénzkövetelés címe alatt 7 millió forintja. 400 ezer forintos kölcsönről is olvashatunk még.

Pécsi ügyvédi irodájában nem praktizál jelenleg a szocialisták elnöke

A pécsi bejegyzésű Bonus Kft. tulajdonosa, illetve a Dr. Tóth ügyvédi iroda irodavezetője – utóbbiban tagságát szünetelteti, nem praktizál. Így a jövedelmeknél csak a képviselői bérezésről beszélhetünk – Tóth esetében ez havi bruttó 1,979 millió forint.

Szakács László, az MSZP elnökhelyettese, országgyűlési képviselője és a szocialisták Baranya megyei elnöke nyilatkozatában egy ingatlan szerepel, egy komlói 69 négyzetméteres lakóház, amit 2006-ban vásárolt.
Szakács tavaly egy Mazda CX-5-ös autóval gazdagodott, ezen kívül egy 2004-ben vásárolt S7-es Volvo áll a vagyonnyilatkozatban.

Mazdát vett tavaly az MSZP alelnöke

A szocialista képviselőnek 1,8 millió forintos tartozása van. A képviselői javadalmazáson kívül (esetében ez bruttó 1,340 millió forint) más jövedelemről ő sem ír a dokumentumban.

Az LMP parlamenti képviselője, a pécsi Keresztes László Lóránt vagyonnyilatkozatában két helyi ingatlanról számol be, egy 895 négyzetméteres gazdasági épületről és egy 53 négyzetméteres lakásról – ez utóbbit tavaly nyáron vette.
Keresztes két autóval rendelkezik, egyiket 2015-ben, másikat 2018-ban szerezte be.
Pénzintézettel szemben 1,271 millió forintos követelése van és egy lakásmegtakarítása. A képviselői javadalmán túl (bruttó 1,484 millió) nincs más jövedelme.

Keresztes László Lóránt és Hohn Krisztina

Hohn Krisztina, a Gémesi György-féle Új Kezdet színeiben listáról parlamentben jutó, majd az LMP-be átülő baranyai képviselőnő 2006-tól 2018-ig volt Mánfa polgármestere.
Egy hektáros mánfai családi házról ad számot bevallásában, pénzintézet felé pedig egy hárommilliós tartozásról olvashatunk.
Jövedelmét tekintve Hohn a havi képviselői díjat, bruttó 1.484.550 forintot viheti haza.

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét