Adamcsek Máté hatalmas szabadrúgásgóljával megnyerte a Szentlőrinc elleni bajnokit a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata, azonban a meccsnek sajnos a pécsi szurkolók pirotechnikai bemutatója miatt biztosan lesz még utóélete.

Szomorú hangulatban kezdődött a PMFC szezonnyitó bajnokija vasárnap délután a Szentlőrinc ellen, ugyanis a napokban elhunyt a pécsiek egyik vezrszurkolója, Károlyi „Hajas” Dániel.

A gyásszünet után aztán már a játéké lehetett a főszerep, bár néhány nappal ezelőtt még nem lehettünk abban biztosak, hogy mennyire fog valóban a futballról szólni a derbi, ugyanis a koronavírus alaposan kikezdte a PMFC keretét. Végül azért egy egészen izmosnak nevezhető kezdő tizenegyet tudott összeállítani Vas László, az persze más kérdés, hogy a pályán lévő játékosok lábában hány edzés volt.

Hogy hány edzés volt például Adamcsek Máté lábában, azt nem tudjuk, de, hogy egy irgalmatlanul nagy gól volt, az biztos. Ezt onnan tudjuk, hogy a 15. percben jó 26 méterről, szabadrúgásból, a jobb kapufa segítségvel a szentlőrinci kapuba bombázta a labdát. Erre nyugodtan lehet azt mondani, hogy tökéletes lövés volt – igaz alig két perccel később közel jártunk ahhoz, hogy gyorsan el is fekejtse ezt mindenki, a túloldalon ugyanis Biben került hatalmas helyzetbe. Azonban ezt elpuskázta, így maradt az 1-0. Az azonban érződött, hogy a Szentlőrinc nem illetődött meg attól, hogy hátrányba került. Havas hét méterről vette célba Helesfay kapuját, és ha nem áll a kapufa mellett Rácz, akkor meg is lett volna a vendégek egyenlítése.

Az első félidőben sokkal több említésre méltó esemény nem történt, de azt azért érezni lehetett, hogy a Szentlőrinc nem fogja feladni.

Ehhez képesz a szünet után meglehetősen komótos tempóban kezdtek a vendégek, ami viszont láthatóan tetszett a PMFC-nek. Kicsit magára is engedte ellefelét Vas László csapata, és megpróbált kontrákkal operálni. Meg is iramodtak párszor Ságiék, azonban a befejezésekbe, utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

Ahogy telt az idő, úgy lett egyre eseménytelenebb az, ami a pályán zajlott, így jobb híján a a meccsen nagy létszámmal megjelenő pécsi B közép gondoskodott arról, hogy legyen miről beszélni. Füstbombák, hanggránátok, görögtüzek színesítették a meccset, a játékidő végéhez közeledve pedig már a pályán is landolt pár villogó, füstölgő eszküz (még szerencse, hogy a pécsiek kapusát nem találta el egyik sem). Sőt, még egy rögtönzött tűzijáték is feltűnt Helesfay kapuja mögött. Nagy kár, hogy a drukkerek ezzel akarták emlékezetessé tenni a derbit, éppen elég lett volna az is, hogy Adamcsek gyönyörű góljával megnyerte a meccset a PMFC.

Az már egy másik kérdés, hogy a klub milyen büntetést fog kapni az MLSZ-től drukkereik műsora miatt. Mert, hogy fog kapni, az biztos.

PMFC–Szentlőrinc 1-0 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 21. forduló. Pécs, 1200 néző. V.: Derdák Marcell (Kulman, Király).
PMFC: Helesfay – Sági (Svedyuk, 95.), Rácz, Preklet, Króner, Katona – Zemlye, Nikitscher, Futó – Geiger (Kónya, 61.), Adamcsek (Bíró, 86.). Vezetőedző: Vas László.
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Hesz, Tamás L. (Kis-Szemán, 82.), Nagy B. – Havas – Harsányi (Grumics, 65.), Jancsó (Drljo, 46.), Biben – Bámnyai. Vezetőedző: Marian Sluka.

Gól: Adamcsek (15.).

Fotó: PMFC / Kurdi József