28 C
Pécs
szombat, szeptember 7, 2024
KezdőlapPécs AktuálKomoly vita a pécsi rák elleni szer körül

Komoly vita a pécsi rák elleni szer körül

Egymásnak homlokegyenest ellentmondó vélemények záporoznak szerkesztőségünkbe, mióta lapunkban megjelent a rákkutató pécsi biokémikussal, Kulcsár Gyulával készített interjúnk. Volt, aki azt írta meg, hogy rajta vagy rokonán segített a készítmény; más azzal vádolt meg minket, hogy hamis reményt táplálva, félrevezetjük a beteg embereket. Akad a kommentezők sorában olyan is, aki egyenesen az ellen-lobbitól félti a találmányt, vagy éppen egy világméretű összeesküvéstől.

Kulcsár Gyula felfedezése nem új keletű. 1987-ben kezdte tudományos kutatásait, melyek eredményeként tizenöt éve hozzáférhető az a tabletta, amely hivatalos besorolása szerint „speciális gyógyászati célra szánt tápszer daganatos betegek részére”. Tehát nem pusztán étrend-kiegészítő, viszont még nem minősítették gyógyszerré sem, bár az efelé vezető út fontos állomását jelentheti egy nemrégiben végzett, komoly sikerrel zárult klinikai vizsgálat. Ez azt a nagy dózisú italport tesztelte egészséges embereken és rákos betegeken, amelynek egyetlen adagja ötven tabletta hatóanyagát tartalmazza tisztán. A kétlépcsős klinikai vizsgálat egyértelműen igazolta a magyar készítmény biztonságosságát és hatásosságát. Erről tájékoztattuk olvasóinkat előző cikkünkben.

 


Nyilvánvaló, hogy aki beteg, az utolsó szalmaszálba is reménykedve kapaszkodik. S van, akinek a gyógyulás nem is marad hiú remény! Mint B. E.-nek sem, aki ezt írta cikkünk megjelenése után: „11 éve mellrákot diagnosztizáltak nálam. A bal mellemben két, a jobban egy rosszindulatú daganatot találtak, sőt, bal oldalt egy pozitív nyirokcsomót is. 6 kemo és 60 sugár mellett szedtem a tablettát, s azóta is folyamatosan szedem, igaz, ma már csökkentett adagban. Étrendet és részben életmódot is változtattam, és élek! Köszönöm ezt a nagyszerű találmányt Kulcsár Gyulának!”

[frame]Alternatív csodaszerek?

Szódabikarbóna, cékla, c-vitamin, édesmandula, búzafű, csökkentett deutérium-tartalmú víz, lencsíra-olaj, kurkuma, kendermagolaj.[/frame]

 

Természetesen, aki bajban van, a pozitív visszajelzésekből merít erőt magának a betegség elleni küzdelemhez. De minden szervezet más, és nincs két egyforma daganatos megbetegedés sem, ráadásul a hagyományos kezelésekre is különbözőképp reagálhatnak, hát még a kiegészítő vagy alternatív gyógymódokra! Ez utóbbiak terén alig győz eligazodni az ember.

– Nagyon sajnálom a betegeket, hisz rájuk zúdulnak az információk, s ez el is bizonytalaníthatja őket, nem tudván, mitévők legyenek – mondja Kulcsár Gyula,  biokémikus. – Annak mindenképpen érdemes utánanézniük, hogy tudományosan mennyire megalapozott, mennyire hiteles a készítmény, amit kipróbálnának.

Egyik olvasónk férjét 2009-ben operálták rosszindulatú vastagbél-daganattal. Műtét után azonnal elkezdte szedni a szert, a legnagyobb ajánlott dózisban. Egy év után mégis megjelent a tüdőáttét.

– Nemcsak az adagolás fontos, hanem az is, hogy folyamatosan szedi-e a beteg, vagy sem. Minden eset egyedi, jó tanácsot is csak általánosságban tudok megfogalmazni. Az a cél, hogy a beteg szervezete rövid idő alatt jusson nagy dózisban a szükséges gyógyszerekhez. Mert minden kezelés végső soron matematikai probléma: van egy bizonyos mennyiségű ráksejt, amit egy adott mennyiségű hatóanyag tud elpusztítani. Ezért is lényeges a korai felismerés. Késői stádiumban ugyanis nem biztos, hogy sikerül a hatóanyag-tartalommal megteremteni a kellő arányt. A citosztatikum se emelhető a végletekig, abba ugyanúgy belehalna a beteg, a gyógykészítmény pedig bizonyos mennyiségen túl már nem képes fölszívódni.

– Mikor készül el a szer infúzió formájában is? Régebben erről is szó volt – írta Ica nevű olvasónk.

– Valóban, a kezdet kezdetén fölmerült, de infúziót csak kórházi körülmények között kaphat a beteg, tabletta vagy italpor formájában viszont otthon is hozzájuthat. Ezért döntött úgy a gyártó, hogy inkább e téren fejleszti a terméket.

– Amit aztán el is kell adni.

– Ez már marketing, nem az én dolgom. Az árát sem én határozom meg. Kutatóként a tudományos hátteret adom, a budapesti székhelyű központ pedig erre alapozva hozza létre a termékcsaládokat. Gyógyszerészekből és orvosokból álló tanácsadó szolgálatot is működtetnek, ahol szívesen válaszolnak a felmerülő kérdésekre.

 

[frame]Ellenszer: van vagy nincs?

Magyar orvosok mikro-idegsebészeti műtéteket végeznek, leszakadt végtagokat varrnak vissza, végleges művszívet ültetnek be, s egyéb bravúrokra képesek. A világméretű rákkutatás óriási pénzeket emészt föl. Miként lehetséges az, hogy e téren kicsorbul a szike, s nincs a ráknak ellenszere – teszik fel a kérdést sokan?

Masszívan tartja magát az az összeesküvés-elmélet, miszerint sem a „világhatalmaknak”, sem a gyógyszeriparnak nem (anyagi) érdeke a betegeket meggyógyító eljárás, gyógyszer, terápia kidolgozása. A témával foglalkozó szakemberek, orvosok véleménye azonban az, hogy a rák „biztos ellenszere”, gyógyszere, tablettája legalább akkora, ha nem nagyobb üzlet lenne, mint a betegség különböző tüneteinek enyhítésére kitalált szerek.[/frame]

 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő