12 C
Pécs
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálÖrülnek a kicsik Pécsen a Nagy Összeborulásnak

Örülnek a kicsik Pécsen a Nagy Összeborulásnak

Az LMP, a Szocdemek, de a Munkáspárt 2006 és a 4K! is azt gondolja, Gyurcsány színre lépésével rájuk többen szavaznak. A helyi kisebb baloldali pártok vezetőit kérdeztük meg, miben reménykednek a Nagy Összeborulás után Pécsen.

Bár nem gondolnánk, a politikai paletta bal oldalán álló pártok is örülnek az összefogásnak, amelynek értelmében Gyurcsány Demokratikus Koalíciója, Bajnai Együtt 2014-e és Mesterházy MSZP-je közös listán, felosztott egyéni jelöltekkel keresi a választók kegyeit.

Úgy gondolkodnak, hogy aki csak az összefogás egyik szereplőjét is elutasítja, nem kér az egészből, s inkább a kisebbekre szavaz.

Keresztes László Lóránt, az LMP pécsi erős embere például azt mondja, a választópolgárok számára immár világos lehet, hogy Gyurcsány Ferenc a lényege és a középpontja ennek az összefogásnak. Ő pedig, tette hozzá, már számtalanszor bebizonyította, hogy nincs olyan helyzet, amin ő ne tudna tovább rontani.

Gyurcsány, Bajnai, Kuncze és Fodor oldalán nem lesz kormányváltás, pláne nem korszakváltás szerinte.

– Az LMP egész léte, és különösen az elmúlt négy éve arról szólt, ne következhessen be a nagypárti váltógazdálkodással szembeni alternatíva eltűnése. A baranyai LMP-sek mindig is úgy gondolták, hogy az utódpárt és annak utódpártjai nem kínálnak esélyt Magyarország számára – tette hozzá Keresztes.

– Az LMP megyei szervezete mindig következetesen képviselte, hogy nem vagyunk és nem is leszünk az SZDSZ utódpártja, elutasítottuk a régi pártokkal való együttműködést – mondta még el Keresztes.

Keresztes Lóránt (LMP) és Juhász István (Magyar Szociáldemokraták Pártja - Socdemek) is dörzsöli a tenyerét az összeborulás miatt...
Keresztes Lóránt (LMP) és Juhász István (Magyar Szociáldemokraták Pártja – Socdemek) is dörzsöli a tenyerét az összeborulás miatt…

Juhász István, a Szocdemek megyei elnöke, korábbi MSZP-s városi elnök szerint sokan félnek attól, hogy visszajön a múlt. – Nekünk és az országnak is fontosabb a megújulás, az összefogás jelöltjei nem ezt képviselik – mondta. Szerinte ezek az emberek – gondolt Gyurcsányra, Bajnaira, Fodorra, Mesterházyra, Kunczéra – elriaszthatják a szavazókat, s szívesebben voksolnak a kisebb baloldali pártokra.

Egyébként pedig, tette hozzá, ma kizárólag a Szocdemek kínálnak hagyományos baloldali értékalapú alternatívát.

Gombó Áron, a 4K! sajtreferense azt mondta lapunknak, a régi erők ismét bebizonyították, hogy a megújulásról, a korszakváltásról szóló szöveg hazugság volt részükről.

– Azok, akik egy percig is reménykedtek abban, hogy 2014-re valóban új alternatíva és kormányváltásra alkalmas együttműködés jöhet létre Magyarországon, óriásit csalódtak. A mi szempontunkból csak szimbolikus jelentősége van ennek az összefogásnak; Orbán Viktort és rendszerét nem a bukott vezetők zárt ajtók mögött történő hatalmi játszmáival lehet leváltani, hanem csak hétköznapi emberek széleskörű, új együttműködésének segítségével. Mi ezt kínáljuk – tette hozzá a Negyedik Köztársaság Párt sajtósa.

Buzási Péter, az Európai Baloldal – Munkáspárt 2006 elnökségi tagja lapunknak azt mondta, a jelenlegi összefogásban pont ugyanazok az emberek vannak, akik korábban elvesztették a választást, pedig új arcokat, új pártokat is be lehetett volna venni. – Nem tartjuk ezt az összefogást se széleskörűnek, sem olyan baloldalinak – tette hozzá.

– Az emberek munkát, kenyeret, fedelet és tisztességes életet akarnak, nem újabb Bajnai-csomagot. A választás sikere azon múlik, sikerül-e megszólítani a 4,6 millió létminimum alatt élőt. Ez leszerepelt, milliárdos politikusokkal nem fog menni – vont mérleget Buzási.

A választásokon mindegyik, fentebb felsorolt párt külön, saját jelöltekkel indul, s éppen ezért bízik a sikerben.

[box title=”Jobbik: kínos és nevetséges…”]A Jobbik pécsi országgyűlési képviselője, Németh Zsolt szerint a baloldali úgynevezett korszakváltást hirdetők nem az országért fogtak össze, hanem, hogy megragadják a hatalmat, maguknak le tudják osztani a helyeket.

– Nevetséges úgy korszakváltásról beszélni, miközben a múlt bukott politikusait, volt miniszterelnökeit támasztják fel politikai holtukból. A legkínosabb ez a volt LMP-seknek, mai PM-eseknek, akik a parlamentben és a 2010-es kampányban még többször támadták Gyurcsány Ferencet – szinte politikai létüket is ebből merítették – mondja.

Németh szerint az összefogásuk jól mutatja azt, hogy nem volt elszámoltatás, hiszen azok, akik tönkretették az országot most demagóg módon hirdethetnek változást. Az „összefogás” Németh azt üzeni, hogy aki Gyurcsány Ferenc nélkül szeretne kormányváltást, annak csak a Jobbik jelent megoldást.[/box]

Előző cikk
Következő cikk
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő