13 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapSportLabdaMegvan az újabb három pont, idegenben nyert a Pécs a Szeged ellen!

Megvan az újabb három pont, idegenben nyert a Pécs a Szeged ellen!

Pécs NB II-es labdarúgócsapata vasárnap 17:00 órakor a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendége a Merkantil Bank Liga 14. fordulójában.

VÉGEREDMÉNY: 0-1, nyert a PMFC!

Az lesz a legfontosabb, hogy a lehető legjobban tudjunk regenerálódni és felkészülni a meccsre. A hét közben egy kifejezetten mély pályán játszottunk. Egy olyan nehéz sorozat előtt állunk, aminél a legfontosabb, hogy milyen állapotban leszünk. Kiemelném, hogy minden klub a vírushelyzettel küzd. Az egyik legnagyobb problémánk, hogy minden héten kétszer azért izgulunk, hogy adott esetben ki fog hosszútávra kiesni. Várjuk vissza a vírusosainkat is, akiknek a felépítése hosszabb időt vesz igénybe, és bízunk abban, hogy a továbbiakban minket sem érint ez a probléma, ahogy a többi klubot sem”mondta a mérkőzés előtt Vas László, a pécsiek vezetőedzője.

A PMFC kezdő 11-e: Helesfay – Króner, Rácz, Preklet, Németh – Kónya, Tölgyesi, Batha, Hegedűs – Keresztes, Geiger.

Cseréik: Hermány, Adamcsek, Óvaári, Gajág, Archie, Batizi-Pócsi, Bischoff.

A szegediek kezdői: Varga B. – Kárász, Moga, Deák, Pejovic – Jovanovic, Simon, Varga Sz. – Kóródi, Dobos, Dobronoky.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolóikból szemezgetünk:

A hazaiak kék-fekete csíkos szerelésben és fekete nadrágban, míg a pécsiek tiszta piros szerelésben játszanak.

ELSŐ FÉLIDŐ:

0. perc: Geiger indította útjára a labdát.

3. perc: Dobost léptették ki védőink mögül, Rácz az ötös előtt azonban szögletre tisztázott.

5. perc: Németh adott be balról, a hosszún Kónyát kereste a labdával, ám Varga lehúzta a játékszert támadónk elől.

9. perc: Németh ezúttal jobbról végzett el bedobást, a visszapattant labdát ezt követően már lábbal ívelte át Geigernek, aki éles szögből be is tekert a jobb kapufát támadó Prekletnek, ám a hazaiak kapusa ezúttal is résen volt.

21. perc: Veszélyesen érkezett be szélről egy lapos lövés, amiről Hegedűs nem sokkal maradt el a szegedi gólvonal előtt.

21. perc: Veszélyesen érkezett be szélről egy lapos lövés, amiről Hegedűs nem sokkal maradt el a szegedi ötös vonala előtt.

22. perc: Dobos jobbról, 25-ről elvégzett szabadrúgása elszállt a kapunk bal oldala mellett.

25. perc: Keresztes adott balról középre, ahol Bartha került gólhelyzetbe, lapos lövését azonban leérve kitolta Varga, majd jöhetett a pécsi ismétlés 14-ről, ezúttal azonban a kapufa hárított nagyot.

27. perc: Hegedűs sarokrúgása után a játékszer Bartha elé került, akinek kissé balról leadott kapáslövése nem sokkal suhant el a szegedi keresztléc felett.

34. perc: GÓÓÓL! Baloldali szabadrúgást követően kisebb kavarodás alakult ki a szegedi kapu előtt, végül Rácz tudta a hálóba kotorni a labdát, 0-1!

43. perc: Hegedűs tört védője szorításában kapura, gólba tartó lövését Varga lábbal hárította.

Félidőben 0-1, vezet a PMFC!

MÁSODIK FÉLIDŐ:

A szünetben Kóródi helyén Grumic, Dobronoky-t Bojtos váltotta. A pécsieknél Hegedűs nem jött ki a folytatásra, a helyén Óvári futballozik majd.

49. perc: Bartha egy mutatós cselt követően jobbal lőtt a tizenhatos előteréből, de sajnos nem talált kaput.

53. perc: Bartha tette be a labdát Keresztesnek, akinek jobbról éles szögből leadott kapu előtti lövésébe belevetődött egy védő.

60. perc: Geiger helyett Adamcsek állt be.

61. perc: Hazai oldalon Gajdos váltotta Simont.

62. perc: Óvári szögletét követően Bartha kanalazta vissza a labdát, ám a partjelző szerint Németh lesen tartózkodott.

68. perc: Adamcsek hiába helyezte a labdát jobbról a hosszú alsóba, támadónk előtte sajnos lesen vette át a játékszert.

72. perc: Óvári nézte ki balról a szegedi kaput, Varga azonban szögletre tudta tolni a labdát a rövid alsó elől.

75. perc: Keresztes helyett debütál az NB II-ben Archie Hawkins.

84. perc: Jovanovics távoli szabadrúgására Helesfay érkezett ki és öklözte ki a labdát remek ütemben.

88. perc: Bartha forgatta meg négyszer egymást követően védőjét, középpályásunk lövését aztán szögletre mentették.

88. perc: Adamcseknek tettek vissza egy labdát, támadónk kísérlete azonban mellé szállt.

89. perc: Varga helyett Gréczi állt be.

90. perc: Bartha helyett Batizi-Pócsi állt be.

Itt a vége, nyert a Pécs: 0-1!

Kiemelt képünk a PMFC-Győr találkozón készült.

Ezzel a győzelemmel a PMFC már a negyedik a bajnokságban.