13 C
Pécs
csütörtök, május 9, 2024
KezdőlapHírzónaGandhira emlékeznek a pécsi egyetemen

Gandhira emlékeznek a pécsi egyetemen

Az Indiai Köztársaság Nagykövetsége, illetve az Indiai Kulturális Központ megtisztelő felkérését elfogadva – a már meglévő kiváló kapcsolatokat tovább erősítendő – a Pécsi Tudományegyetem Ázsia Központja más egyetemi szervezeti egységekkel és külső partnerekkel összefogva emlékezik meg Mahatma Gandhi halálának 66. évfordulójáról.

Az indiai származású „Nagy Lélek” a korunkbeli, égető globális problémák mindegyikének felszámolására megoldásokat nyújtó filozófiája aktuálisabb, mint valaha. Az erőszakmentesség, a türelem és tolerancia apostolának életét 1948. január 30-án merénylő oltotta ki. Sokszínű rendezvényünkkel tisztelegni kívánunk Gandhi élete, munkássága,mártíromsága előtt, felhívva a figyelmet az erőszak minden válfajának elutasítására.

Az ingyenesen látogatható eseménysort január 29-én, szerdán 17 órakor Bódis József professzor, a Pécsi Tudományegyetem rektora, illetve Hoppál Péter parlamenti képviselő, Pécs Oktatási és Kulturális Bizottsága elnöke nyitja meg a PTE Bölcsészettudományi, illetve Természettudományi Karának Aulájában. Ezt követően 45 perces indiai klasszikus zenei koncertet ad a Sitaram együttes.

18 órakor őexcellenciája Malay Mishra India nagykövetének fotókiállítás-megnyitója hangzik el „Gandhi – a béke apostola” címmel. (A fotókiállítás február 9-ig tekinthető meg.) Január 30-án, csütörtökön 15 órától Komlósi László professzornak, a PTE rektorhelyettesének megnyitóbeszéde után egy félórás dokumentumfilmet tekinthetnek meg az érdeklődők „Does Gandhi Matter?” (Gandhi jelentősége ma) címmel a PTE Bölcsészettudományi, illetve Természettudományi Kar Vargha Damján Konferenciatermében.

Ezután meghívott előadók Gandhi jelentőségét elemzik: Wilhelm Zoltán, az Ázsia Központ igazgatója, a PTE TTK Földrajzi Intézet egyetemi docense a „Kicsoda Gandhi? Válaszok a magyar felsőoktatásból” címmel, Fazekas Béla nagykövet, a Külügyminisztérium munkatársa „Mahatma Gandhi üzenete és a magyar keleti nyitás politikája” címmel, majd Déri Ildikó, a Gandhi Gimnázium igazgatója „Gandhi jelentősége az oktatásban” címmel tart előadást. A tudományos ülést őexcellenciája Malay Mishra, India nagykövetének „Gandhi jelentősége a mai társadalom számára” című előadása zárja. 17 órától indiai és bioételek kóstolójára kerül sor.

A programokon a részvétel ingyenes, de kérjük, 2014. január 29-ig regisztráljanak az [email protected] drótposta címen!

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő