18 C
kedd, május 21, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHármat számoltak a PMFC-re Diósgyőrben

Hármat számoltak a PMFC-re Diósgyőrben

A PMFC NB II.-es labdarúgócsapata gyenge teljesítményt nyújtott a DVTK vendégeként, nem csoda, hogy végül tükörsima, 3-0-as vereséget szenvedett.

Mivel a gyengébben sikerült rajt után az utóbbi fordulókban már kezdett magára találni a Vas László vezette PMFC, a pécsi szurkolók is izgatottan várták a ma délutáni, DVTK elleni idegebeli rangadót. Bár papíron az élvonalra hajtó Diósgyőr volt az esélyesebb, azért titkon bíztunk benne, hogy a Munkás meg tudja szorongatni Kondás Elemér együttesét.

Nem tudta. Pedig nem is kezdődött olyan rosszul a meccse pécsi szempontból. Bár játékban közel sem volt szórakoztató a PMFC futballja, azért bő 20 perc után így is hajszálra voltunk attól, hogy megszerezze a vezetést a Pécs. A labda igazából a hálóba is került, azonban a játékvezető les címén érvénytelenítette Kövesdi találatát. A felvételek alapján erősen határeset volt a dolog. Ez nyilván nem esett jól Prekletéknek, azonban ez sem mentség arra, hogy 5 perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn. Kis túlzással a DVTK az első félidő derekán le is rendezte a fontosabb kérdéseket, hiszen előbb Bárdos, majd Hornyák is bevette Helesfay kapuját. A szünetig sokminden nem történt, leszámítva azt, hogy a pécsi kapusnak a 45. percben egy hatalmas bravúrt kellett bemutatnia, nehogy 3-0-val kelljen az öltözőbe vonulni.

Vas László a szünetben hármat is cserélt, az előrejátékot igyekezett javítani valamelyest. A második játékrész elején kicsit élénkebb is lett a PMFC, azonban mire kedvet kaphattak volna Futóék, és elhihették volna, hogy akár vissza is lehet hozni a meccset, jött a harmadik hazai találat. Ekkor még csak az 57. percben jártunk, de utólag elmondhatjuk, hogy akár le is fújhatták volna a találkozót. Akkor a pécsi drukkereknek legalább megspóroltak volna ő fél óra erőlködést..

A Pécs ezen a délutánon nagyon tompa volt, és bár kétségtelen, hogy néhány fontos pillanatban ezúttal a szerencse sem állt a piros-feketék mellett, azért így is kicsit kiábrándító volt ez a 90 a perc. Vagy, valójában nem is annyira kiábrándító. Egyszerűen csak visszarántotta azokat a földre, akik titkon bíztak abban, hogy idén is a feljutásért fog csatázni a PMFC. Bár még nagyon a szezon elején járunk, jól látszik, hogy ez egy egészen más szezon lesz, mint a tavalyi volt.

DVTK–PMFC 3-0 (2-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 5. forduló.
DVTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs – Eperjesi (Karan, 82.), Zsemlye, Molnár G. (Németh, 63.), Oláh (Kocsis, 88.), Bárdos – Hornyák (Makrai, 63.), Horváth Z. (Zsolnai, 82.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
PMFC: Helesfay – Rácz, Preklet, Króner – Sági (Grabant, 46.), Kónya (Tihanyi, 71.), Fotó (Hursán, 67.), Marques-Airosa (Hegedűs, 46.), Katona – Adamcsek (Bíró B., 46.), Kövesdi. Vezetőedző: Vas László.

Gólok: Bárdos (26.), Hornyák (28.), Horváth (57.).