szombat, április 27, 2024
KezdőlapHírzónaFoci-vb: kialakult a nyolcaddöntő mezőnye

Foci-vb: kialakult a nyolcaddöntő mezőnye

A csoportkör utolsó játéknapján Dél-Korea és Svájc harcolta ki a legjobb 16 közé jutást. Kamerun ugyan kiesett, de hatalmas meglepetésre legyőzte Brazíliát.

A G és a H csoport meccseivel zárult a katari futball-vb, és mind a két kvartettben nagy harc ment a még két továbbjutást érő helyért.

A H csoportban Uruguayna, Ghának és Dél-Koreának is még volt esélye a 16 közé jutni. A Ghána–Uruguay meccsen az érdemi kérdések már az első félidőben eldőltek, ugyanis a dél-amerikaiak a szünetben már 2-0-ra vezettek – végül ez lett a végeredmény is. Ezzel Suárezék tovább is mehettek volna, azonban Dél-Korea a már továbbjutóként pályára lépő Portugáliát egy 91. percben szerzett góllal legyőzte, így végül több rúgott góljának köszönhetően második lett a csoportban.

A csoportkör utolsó két meccsén is volt izgalom. A Szerbia–Svájc találkozó elképesztő izgalmakat és fordulatokat hozott. Svájc szerzett vezetést és állt továbbjutásra, de a szerbek negyed óra alatt fordítani tudtak, és máris nekik állt a zászló. Embolo azonban még a szünet előtt egyenlített, majd a második félidő elején ismét Svájcnál volt az előny. Maradt is a 3-2, így Brazília mögött Svájc lépett tovább. Minden dicséretet megérdemel azonban Kamerun, amely hatalmas meglepetésre, egy hajrában szerezett góllal nyerni tudott az ötszörös világbajnok ellen.

A világbajnokság szombaton már a nyolcaddöntőkkel folytatódik.