14 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapHírzónaLengyelország is becsusszant a nyolcaddöntőbe

Lengyelország is becsusszant a nyolcaddöntőbe

Bár a lengyelek kikaptak Argentínától, Szaúd-Arábia 95. percben szerzett góljának köszönhetően mégis továbbjutottak csoportjukból a katari foci-vb-n.

Izgalmas volt a világbajnokság csoportkörének záró fordulójában a C jelű kvartett végjátéka ma este. Lengyelország nagyon visszafogottan teljesített Argentína ellen, és sokáig csupán a világklasszis teljesítményt nyújtó, még Messi büntetőjét is hárító Szczesny kapus védéseink köszönhette, hogy nem került hátrányba. Aztán a második félidő elején hamar betaláltak az argentinok, akik később a másodikat is meglőtték, így a lengyelek izzadva várhatták, hogyan ér véget a Szaúd-Arábia–Mexikó meccs. Ott pedig bizony a hosszabbítás perceiben Mexikó vezetett 2-0-ra, így már csak egy gól kellett nekik ahhoz, hogy megelőzzék Lengyelországot a csoportban, és tovább jussanak. És gól a 95. percben jött is, de egy szaúdi, ez pedig azt jelentette, hogy Robert Lewndowski és társai léptek Argentína mögött a legjobb 16 közé.

A D csoportban az már biztos volt, hogy Franciaország továbbjutott, hiszen első két meccsét megnyerte a címvédő, így az sem volt meglepő, hogy Tunézia ellen gyakorlatilag a B csapatával állt fel. Ezt pedig Tunézia igyekezett is kihasználni, már az első félidőben betalált egyszer Mandanda kapujába, azonban ezt a találatot les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A szünet után azonban már jött egy szabályos gól is, és egészen a 98. percig úgy tűnt, nyer is Tunézia. Ekkor azonban betaláltak a franciák, a meccset pedig le is fújták. Igen ám, csakhogy ezt követően lépett közbe a VAR, és végül les miatt visszavonták a találatot, és valóban 1-0 lett a vége.

Ez sem volt azonban elég Tunéziának a továbbjutáshoz, a másik meccsen ugyanis Ausztrália meglepetésre legyőzte Dániát, ezzel a csoportelső franciákkal azonos pontszámmal végezve továbblépett a négyesből.