8 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapHírzónaMarokkói bravúr, portugál gála: teljes a legjobb nyolc mezőnye

Marokkói bravúr, portugál gála: teljes a legjobb nyolc mezőnye

A spanyol válogatott nem tudott fogást találni Marokkón a katari foci-vb nyolcaddöntőjében, végül az afrikaiak büntetőkkel jutottak a nyolc közé. Portugália kivégezte Svájcot.

Még két kiadó hely volt a világbajnokság legjobb nyolc csapata között, amiért ma négy válogatott küzdött meg. A Marokkó–Spanyolország találkozó előtt nem nagyon volt ember, aki ne a hispánok továbbjutását tippelte volna, végül azonban a torna eddigi talán legnagyobb meglepetése született meg. A spanyolok ugyanis hiába birtokolták bőven 70 százalék felett a labdát, nem igazán tudtak mit kezdeni ellenfelük zárt, stabil védekezésével. Sőt, a marokkóiaknak akadt több ordító ziccere is. Ennek ellenére 0-0 lett a meccs vége, és a kétszer tizenöt perces ráadásban sem esett gól. Jöhettek hát a büntetők, ahol a spanyol válogatott lenullázta magát. Mármint szó szerint, ugyanis egyetlen tizenegyest sem tudott berúgni Luis Enrique csapata, így óriási meglepetésre Marokkó jutott a vb negyeddöntőjébe.

Ott pedig azzal a Portugáliával fog találkozni, amelynek közel sem okozott ennyi nehézséget a továbbjutás. Svájc ellen ugyanis már az első félidő után 2-0-ra vezetett. A szünet után aztán egyre csak nyílt az olló, és 4-0-nál már nem volt több kérdés. Volt azonban még három gól, méghozzá 2-1-es elosztásban, azaz kiütéses, 6-1-res győzelemmel hangolt a következő körre, a Cristiano Ronaldot csupán csereként pályára küldő Portugália.

A legjobb nyolc között így öt európai (Horvátország, Portugália, Hollandia, Anglia és Franciaország), két dél-amerikai (Brazília és Argentína) valamint egy afrikai (Marokkó) csapat lesz ott.

Marokkó–Spanyolország 0-0 – tizenegyesekkel: 3-0

Portugália–Svájc 6-1 (2-0)
G.: Ramos (17., 51., 67.), Pepe (33.), Guerreiro (55.), Leáo (90+2.).