16 C
Pécs
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapHírzónaBelföldNem szavazná meg az ellenzék a felhatalmazási törvényt

Nem szavazná meg az ellenzék a felhatalmazási törvényt

Hétfőn még egyeztetnének az ellenzéki pártok a kormánnyal a felhatalmazási törvényről, így nem szavazzák meg a felhatalmazási törvényt a mostani formájában. A fő ellenérvük, hogy a rendkívüli állapotnak nem lenne időkorlátja – írja a 444.hu.

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke úgy fogalmazott, „az MSZP nem lesz partner abban, hogy segítséget nyújtson egy olyan törvény elfogadásához, amely határozatlan időre kiszolgáltatná Magyarországot, a magyar embereket Orbán Viktor szeszélyeinek”.

A DK részéről Molnár Csaba EP-s képviselő fejtette ki pártja véleményét: „Egy demokratikus jogállamban elképzelhetetlen, hogy a különleges jogrendet idő és tartalmi korlátozás nélkül vezessék be”. Szerinte valóban szükség van rendkívüli kormányzati felhatalmazásra, de ehhez feltételeknek kell teljesülnie – többek között vezessék be a távszavazást, a veszélyhelyzet idején minden frakcióvezetőnek legyen joga az Alkotmánybírósághoz fordulni.

Jakab Péter, a Jobbik elnöke szerint „semmi nem indokolja, hogy Orbán Viktornak élethosszig tartó felhatalmazást adjunk, azt ugyanis királyságnak hívják”. Abban viszont partnerek, hogy a kormány rendeleti úton kormányozzon akár 2-3 hónapig.

Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke szerint „nem adhatunk biankócsekket a kormánynak, törvényben kell rögzíteni a rendeleti kormányzás időtartamát”.

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke szerint pártja akkor tudja támogatni és elfogadni a javaslatot, ha maximum 90 napos időkorláttal működik a rendeleti kormányzásra való felhatalmazás, és ha alkotmányos garanciák is kerülnek bele.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője szerint ez most nem a viták ideje. Amondó, ha az ellenzék nem támogatja a házszabálytól való eltérést (ehhez négyötöd kell), 8 nappal később, március 31-én kétharmaddal akkor is meg tudják szavazni a törvényt.

A teljes cikk ITT olvasható.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő