11 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapHírzónaPécsi aerobikosok lettek az év sportolói

Pécsi aerobikosok lettek az év sportolói

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) díjátadóján kapta meg az elismerést a PSN Zrt. két kiválósága, dr. Mazács Fanni és Bali Dániel.

A PSN Zrt. beszámolójából kiderül, hogy az NVESZ a 2022-es világversenyeken eredményes sportolóknak adott ár elismeréseket, a sportági szövetségek a Világjátékokon, világbajnokságokon és Európa-bajnokságokon sikereket elért versenyzőket jelölhettek. A Magyar Torna Szövetség a nem olimpiai sportágaknál egy-egy női és férfi sportolót jelölhetett, így esett a választás dr. Mazács Fannira és Bali Dánielre. A PSN aerobikosai végül az „Év sportolója” díjat is elnyerte, ami persze nem is meglepő, tekintve, hogy 2022-ben világbajnokok lettek vegyes párosban, trióban pedig Farkas Balázzsal kiegészülve szintén a dobogó tetejére állhattak. A Birminghamben megrendezett Világjátékokon a trió szintén aranyat nyert, míg Mazács és Bali párosa második lett.