Hogyan fóliázd le a bútoraidat, hogy újnak tűnjenek?

Hirdetés

Az utóbbi években nagyon népszerűvé váltak a saját kezű felújítások, legyen az a lakás bármely része, vagy pedig legyen szó különböző bútorokról. Ezt a tendenciát az is megerősíti, hogy az interneten egyre több olyan videó érhető el, melyben aprólékosan bemutatják a technikákat, ezzel magabiztosságot adva az embereknek, hogy akár ők is meg tudják csinálni ezeket a műveleteket.

Emellett ma már egyre több minőségi alapanyag érhető el, mellyel könnyen dolgozhatunk és a végeredmény is professzionális kinézetű lesz. A fólia az egyik ilyen alapanyag, mellyel a lakás számos pontján végezhetünk el remek újításokat.

Mit tudunk lefóliázni?

A fóliázás gyors és tartós megoldás, hiszen Fóliás Juci öntapadós fóliái felrakás után egy teljesen új kinézetet biztosítanak a bútoroknak, így az adott bútor vagy felület úgy néz ki, mintha új lenne.

Fóliával fel tudod újítani a konyhabútorodat, a konyhapultot, bármilyen kisbútort, de teheted a falra, a csempére, az asztalra, átlátszó fóliával megvédheted új vagy érzékeny bútoraidat. Ha félted a fa ebédlőasztalt, akkor fóliázd le, így nem kell azon aggódnod, hogy használat közben megkarcolódik.

Azonban ahhoz, hogy a végeredmény tényleg szép és profi legyen, van néhány alapszabály, amit be kell tartanod. Igazság szerint három fő titok van, amit, ha megfogadsz, akkor biztosak vagyunk abban, hogy tökéletes végeredményt kaphatsz.

Lássuk tehát, hogy mi ez a 3 titok!

1. Használj minőségi alapanyagot!

Mindennek az alapja a megfelelő alapanyag. Egy minőségi fólia nem fog meggyűrődni, nyugodtan vissza lehet szedni felrakás közben, ha véletlenül félremegy. Ettől nem fog megnyúlni sem. A felrakás után megfelelő a kopásállósága, nem hólyagosodik fel, nem színeződik el, akár a sima bútorfóliáról, akár 3D öntapadós csempéről vagy falpanelről, ablakmatricáról van szó.

2. Speciális eszközöket használj a fólia felrakásához!

Amikor fóliázol, akkor az alapanyag megrendelésével egyidejűleg vásárold meg a megfelelő eszközöket is, semmiképpen ne ezen spórolj! Szinte filléres tételekről van szó, nem szabad sajnálni rá a pénzt. Tökéletes végeredményt ugyanis csak a speciális simítóval felvitt alapanyagtól várhatsz.

Ha házi barkácsmódszerekhez folyamodsz, például bankkártyával, jégkaparóval, szivaccsal vagy egyéb fantáziadús dologgal próbálod lesimítani a terméket, akkor hólyagosodást, nem megfelelő tapadást fogsz elérni.

3. Kipróbált, kimunkált technikával tedd fel a fóliát!

Ne ebben akarj úttörő lenni, bízz a bevált módszerben! Azzal a technikával ragaszd fel a fóliát, amit a gyártó vagy a forgalmazó ajánl. Ehhez leírásokat és természetesen videókat is találsz, az internet tele van tanácsadó videókkal, melyből pontosan megismerheted a felrakás módját, és például a szélek eldolgozását is megtanulhatod.

A fóliázás egy költséghatékony és szuper módszer, hiszen bútoraidat lecserélése helyett simán újjávarázsolhatod őket ezzel egyidejűleg ökotudatos is lehetsz, hiszen a még használható dolgokat tovább hasznosíthatod.

(x)

Hirdetés