15 C
péntek, május 3, 2024
KezdőlapSportKajak-kenu vb: egy arany és két olimpiai kvóta 200 m-en

Kajak-kenu vb: egy arany és két olimpiai kvóta 200 m-en

A Kovács Katalin, Kozák Danuta kajakos duó aranyérmet szerzett a vasárnapi 200 méteres döntők során a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. A legrövidebb távon újabb két londoni kvótát gyűjtöttek a hazai versenyzők.

Kovács pályafutása 31. vb-címét ünnepelhette, más éremnek azonban nem tapsolhatott a Maty-ér több mint tízezer fős közönsége 200 méteren.

K-1-ben Molnár Péter nyolcadik, Paksy Tímea pedig kilencedik lett a fináléban, de mindketten gyűjtöttek egy-egy ötkarikás indulási jogot az országnak. Férfi K-2-ben ugyanez nem sikerült a Sík Márton, Beé István duónak, amely csupán hetedik lett. A magyarok tehát hét férfi kajakos (8 a maximum), hat női kajakos (6) és egy kenus (4) kvótával zárják a vb-t.

Takács Kincső hatodik helyen ért célba a női kenusok versenyében, míg C-2-ben Horváth Gábor és Foltán László ötödik lett.

Az egyetlen magyar B döntős, a kenus Bozsik Attila ötödikként végzett futamában, így összesítésben a 14. helyen zárta a vb-t.