23 C
Pécs
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapSportLabdaKét kiállítás, tizenegy sárga, három gól – két hónap után nyert újra...

Két kiállítás, tizenegy sárga, három gól – két hónap után nyert újra a PMFC „vízilabdacsapata”!

Szakadó eső és a szentlőrinci pályán sok helyen bokáig érő víz tette szürreálissá az NB II. baranyai rangadóját. A néha már-már K1-es küzdelemre hasonlító csörtét végül a pécsiek nyerték meg.

Hogy alkalmas volt-e a pálya bajnoki meccs lejátszására a Szentlőrinc–PMFC találkozón, arról bizonyosan megoszlottak a vélemények, igaz a játékvezetők valószínűleg a kezdés előtt találhattak olyan fűcsomót, amelyről visszapattant a leejtett labda. Legalábbis ezt támasztotta alá a tény, hogy 17 órakor, a terveknek megfelelően elkezdődött a találkozó. Megjegyezzük, a „gyepszőnyeg” alkalmatlansága legkevésbé a lőrincieken múlt, ilyen mennyiségben lezúduló özönvíz esetén ugyanis nincs a csapadékelvezetés, és nincs az a rafkós pályamunkás, amely csodát tudott volna tenni. Aztán – bár sok helyen a pályán valóban bokáig ért a víz – jó ideig a körülményekkel való foglaltoskodásra nem igazán maradt idő, hiszen a két együttes alaposan bekezdett.

Hogy mást ne mondjunk, hét perc után már 1-1 állt az eredményjelzőn. Előbb Grumics szerzett vezetést a kiesés elől menekülő Szentlőrincnek, majd a jó ideje gólképtelen pécsi támadó, Tóth-Gábor Kristóf törte meg a jeget (bár a pályát látva nem törés volt az, hanem olvasztás) és egyenlített. Amikor pedig már épp lehetett volna lehetőség kicsit a pocsolyákra összpontosítani, jött Gera Zalán, és már vezetett is a PMFC az első félidő közepén.

Innen aztán már egész máson volt a hangsúly a meccs hátralévő részében. A szép gólok helyett ugyanis a gólvonalon hömpölygő minitengeren megülő labda, az irreális körülmények miatt egyre idegesebb játékosok lökdősődései, durva szabálytalanságai, kiállítások, egy jegyzetfüzetre is elegendő sárga lap, és persze még egy kis víz játszotta a főszerepet. A PMFC fotósa a meccs után meg is jegyezte, a kezdés előtt elgondolkozott azon, hogy a közeli boltban gyorsan vásárol egy gumicsónakot, hátha úgy még beszédesebb modón tudja visszaadni a vízi élővilág csodáit.

A végül 11 sárga és 2 piros lapot hozó meccsen a közel fél órát emberelőnyben futballozó PMFC meg tudta tartani előnyét, ennél többet el sem lehetett várni adott körülmények között. Hogy aztán a szövetség illetékesei milyen következtetéseket vonnak le ez után a 90 perc után? Egy tippet azért tudunk adni: a futballt nem medencében szokás játszani!

Ez persze mit sem von le a vendégek érdemeiből. Az örömre a pécsieknek akadt is oka, hiszen március 5. után tudtak újra meccset nyerni a Merkantil Bank Ligában.

Szentlőrinc–PMFC 1-2 (1-2)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 37. forduló.
Szentlőrinc: Prokop – Török (Lénárt, 46.), Keresztes, Tamás L., Erdélyi (Nagy Zs., 76.) – Havas, Kesztyűs M. (Novák, 46.) – Pintér (Rétyi, 56.), Múcska (Rátkai, 71.), László D. – Grumics. Megbízott edző: Pichler Gábor.
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Krausz, Katona, Majnovics – Terbe, Kesztyűs B. – Gera, Kocsis, Szabó M. (Takács, 79.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.

Gólok: Grumics (3.), ill. Tóth-Gábor (7.), Gera (22.).

Kiállítva: Prokop (67.), ill. Katona (92.).

Fotók: PMFC / Kurdi József