kedd, április 30, 2024
KezdőlapSportLabdaMeleg Gergő lett az év kosárlabdázója Baranyában

Meleg Gergő lett az év kosárlabdázója Baranyában

A Baranya Vármegyei Kosárlabda Szövetség a napokban rendezte meg szokásos díjátadó gáláját, amelyen 2023 legjobbjait tüntette ki.

Ahogyan mindig, tavaly év végén is megrendezte szavazását a baranyai kosárszövetség, hogy kiderüljön, a sportág helyi képviselői kiket tartottak a legjobbnak. Nagy érdeklődés mellett összesen 2288 szavazat érkezett be, így a különböző kategóriák győztesei mögött jelentős támogatottság tornyosult.

A napokban megrendezett ünnepélyes díjátadón kiderült, hogy Baranya legjobb férfi játékosa – egyáltalán nem meglepő módon – Meleg Gergő lett. Az NKA Universitas Pécs együttesének kosarasa az előző szezonban NB I. B-s bajnoki címet ünnepelhetett csapatával, és oroszlánrészt vállalt az élvonalba kerülésből. Az A csoportban is az NKA legjobbjai között van, teljesítményével már az új szövetségi kapitány, Gasper Okorn figyelmét is felkeltette, aki be is hívta Meleget első válogatott keretébe.

A hölgyeknél is egy NKA-s játékos lett 2023 legjobbja, Laczkó Sára személyében. Ő már 2020 óta tagja az élvonalbeli pécsi csapatnak, ahol egyre több játékpercet kiharcolva, ma már alapembere az együttesnek. Az előző évben nem csak a bajnokságban, de a nemzetközi porondon is bizonyított Laczkó, aki ráadásul au U20-as válogatott egyik legjobbja volt a tavaly nyári korosztályos Európa-bajnokságon.

A szavazatok alapján az előző év legjobb edzője Ivica Mavrenski lett. A szerb tréner már 12 éve dolgozik a Rátgéber Akadémián, és az évek alatt számos nagy tehetség pallérozódott a kezei alatt. Az évtizedes munka gyümölcseként Mavrenski vezetésével harcolta ki, története során először az A csoportos szerepelés lehetőségét az NKA felnőttcsapata.

A legjobb játékvezető személye talán még annál is egyértelműbb volt, már a szavazás előtt, mint Meleg Gergőé. Az ugyanis, hogy Praksch Péter kapta az elismerést, teljesen magától értetődő, hiszen az előző év számára tökéletesen sikerült. Férfi bajnoki és kupadöntőt vezetett, a hölgyek fináléjában is fújta a sípot, mellette pedig a nemzetközi megbízatások is megtalálták. Részt vehetett például a világbajnokságon, de Bajnokok Ligája mérkőzéseken is fújt.

Szinte mindent vittek az idei gálán a Rátgéber Akadémia növendékei, hiszen kilenc kategóriában is NKA-s végzett a szavazás élén. A legjobb U20-as fiú játékost azonban a PVSK adta. Az a Molnár Mátyás vehette át az oklevelet, aki 2023-ban bajnoki nyolcas döntőbe jutott a Vasút korosztályos csapatával, miközben a PVSK-Veolia felnőttegyüttesének oszlopos tagjaként Hepp Kupát nyert és bajnoki döntőt játszott az NB I. B Piros csoportjában.