21 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapSportLabdaMicsoda fordulat: Belgium megy tovább Japán helyett a focivébén

Micsoda fordulat: Belgium megy tovább Japán helyett a focivébén

Nem hiába volt 22 mérkőzés óta veretlen, a világbajnokság csoportmeccsei után 100 százalékos teljesítményű a belga csapat. Ugyan majdnem győzedelmeskedett felettük Japán futballválogatottja, akik éppen csak eljutottak a nyolcaddöntőig, de az utolsó percben szerzett góllal mégis Belgium nyert.

3-2 lett a vége a Belgium-Japán-mérkőzésnek az oroszországi futball-világbajnokságon. Óriási bravúr volt ez a győzelem a belgák részéről, hiszen Japán két góllal vezetett és rengeteg energiát fektetett a védelembe.

A japán előny nem csak amiatt volt különleges, mert az előzetes latolgatásokkor szinte mindenki a belgák győzelmére fogadott volna. Azért sem volt semmi, mert a japán csapat szinte végig védekezéssel töltötte a meccset. Na jó, nem végig, hiszen övék lehetett volna például a vébé egyik legnagyobb potyagólja, nézzük csak! Micsoda mázlija volt a belga kapusnak.

Mindenesetre a japán Haraguchi 48. és Inui 52. percben szerzett góljai után a belgák az addigiaknál is keményebben szorongatták a japán csapatot, aminek eredményeképp Vertonghen az 59. percben szépített, majd csapattársa Fellaini alig öt perccel később kiegyenlített. Már-már azt hihették a nézők, hogy kétszer tizenöt perces hosszabbítás következik, mikor a rendes játékidő hosszabbításának negyedik percében a belga Chadli eldöntötte a mérkőzést. Ezzel a belgák mehetnek tovább a negyeddöntőbe, ahol Brazília ellen kell majd játszaniuk.