A szezon legjobb teljesítményét nyújtva 3-0-ra megverte hazai pályán a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata a tabella első helyén álló DVTK-t.

Nem elég, hogy hideg, nyirkos idő köszöntött Pécsre vasárnap, ami miatt értelemszerűen csak lézengtek a szurkolók a PMFC stadionjában a ma délutáni bajnoki meccsen, ráadásként Vas László csapatának a tabella első helyén álló DVTK ellen kellett volna bizonyítani. Mindezt úgy, hogy a pécsiek legjobb góllövője, Adamcsek Máté hiányzott, de sárga lapos eltiltás miatt Preklet Csabára és Zsemlye Balázsra sem számíthatott a hazaiak szakmai stábja.

Az azonban gyorsan kiderült a meccs elején, hogy mit is akar játszani a Pécs. Egész pályás letámadást. És nem csak akarta, hanem szépen meg is valósította Vas László együttese, amely a találkozó első 25 percében gyakorlatilag nem hagyta levegőhöz jutni a Diósgyőrt. Brutális labdabirtoklási fölényben volt a PMFC, azonban igazán nagy helyzetig nem nagyon sikerült eljutni. Egyedül Bíró előtt volt ott a lehetőség a gólszerzésre, de öt méterről föléstukkolt egy jobb oldali beadást.

A félidő második felében ugyan valamelyest szabadulni tudott a nagy nyomás alól a DVTK, de Helesfay kapujáig csak egyszer jutott el, Lucas harmatgyenge próbálkozásánál azonban edzéseken is izmosabb lövéseket szokott kapni Helesfay. A 39. percben aztán jött az, amire a pécsi drukkerek már nagyon vártak. Bíró cselezgetett a jobb oldalon, majd keresztbelőtt labdájára a hosszún remekül érkezett Hegedűs, aki a kapu közepébe piszkált, ezzel megszerezte a vezetést a PMFC.

A nagyszünet után nem is csoda, hogy Kondás Elemér, a vendégek mestere igyekezett mindent bevetni. Ez a DVTK esetében azt jelentette, hogy két válogatott támadót, Eppel Mártont és Könyves Norbertet is felküldte a pályára. Meg is lett ennek az eredménye, ugyanis a Diósgyőr vette át a kezdeményezést, Eppel fejese után ráadásul Helesfaynak nagyot kellett vetődnie, hogy ne legyen 1-1 az állás.

Az igazán nagy helyzet azonban a Pécs előtt adódott egy kontra végén, Bíró elől azonban menteni tudtak a visszafutó védők. Nem sokkal később viszont már tehetetlenek voltak a miskolciak, amikor egy lecsorgóra érkezett Bíró, és laposan a kapus lábai között lőtt a kapuba. És itt még nem volt megállás, mert pár perccel később jött a második Bíró-találat is. Egy újabb kontra végén a csereként beálló Károly ugratta ki a PMFC csatárát, aki higgadtan gurított a jobb alsóba. Már húsz perc sem volt hátra a meccsből, és 3-0-ra vezetett a Pécs a  listavezető ellen.

Ezt az előnyt pedig már nem is hagyta veszni a Pécs, amely túlzás nélkül az idei szezon legösszeszedettebb, legjobb teljesítményét nyújtotta, így a 3-0-s győzelem kicsit sem nevezhető túlzónak.

PMFC–Diósgyőr 3-0 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 25. forduló. Pécs, 700 néző. V.: Csonka Bence (Huszár, Máyer).
PMFC: Helesfay – Dávid, Rácz, Króner – Sági, Nikitscher, Futó, Hegedűs (Károly, 67.), Katona – Geiger (Bachesz, 90.), Bíró B. (Hursán, 85.). Vezetőedző: Vas László.
Diósgyőr: Póser – Polgár (Eppel, 46.), Szatmári, Belényesi – Eperjesi, Zsolnai (Molnár, 66.), Lucas, Oláh (Bertus, 76.), Bárdos – Kocsis (Keller, 46.), Horváth (Könyves, 46.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólok: Hegedűs (39.), Bíró B. (66.,72.).

Fotó: PMFC / Kurdi József