20 C
Pécs
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálA megye legjobbjai

A megye legjobbjai

Huszonhárom díjat osztottak ki a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarában olyan vállalkozóknak, cégvezetőknek, üzletembereknek, akik a tavalyi évben kiemelkedő munkát végeztek. Az ünnepi küldöttgyűlésen szó esett arról, hogy a recesszióban a szokásosnál is nehezebb jó gazdasági eredményt elérni, ezért is mutathatnak jó példát a most díjazottak.

A Baranya Gazdaságáért Díjat dr. Kiss Tibor kapta

Az öt kiemelt díjazotton kívül további 18 cégvezető, vállalkozó és üzletember kapott jutalmat, akik sokat tettek Baranya gazdaságáért a közelmúltban. Kéri István, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a díjátadó után elmondta: érdemes odafigyelni azokra, akik ilyen nehéz körülmények között is szakszerű és kitartó munkával, elismerésre méltó eredményeket tudnak elérni.

Úgy valósuljanak meg a környezetvédelmi célok, hogy közben a gazdasági folyamatok is működjenek – erre az egyensúlyra törekszik dr. Kiss Tibor. A BIOKOM Kft. ügyvezetője több mint húsz éve dolgozik a környezetvédelem területén. A fődíjként is emlegetett Baranya Gazdaságáért díjat idén neki ítélték.

A Rati Kft.-nél a termékfejlesztést az innováció hatja át, azaz mindig újdonságot kell kínálni, olyat, ami másnak még nem jutott eszébe. Ez Rajnai Attila ügyvezető mottója, akinek célja, hogy a Rati jól csengő márkanév legyen a piacon néhány éven belül. A Komlón innovatív technológiával, úgynevezett nullenergiás üzemcsarnokot felépítő fiatal gyártulajdonos lett az év üzletembere.

Ahogy beszámoltunk róla, a Mission Impossible filmből ismert BMW karosszériáját Pécsett gyártják majd. A karboncellás szerkezet újdonság az autóiparban. A technológia kifejlesztője, Max Koller a pécsi leányvállalatnál tervezi a szériagyártást 2014-től. Az Angster József-díjat idén ő kapta.

Szakmai tudás, szorgalom és alázat. Azaz ahogy ő szereti a vendégeket, a vendégek is úgy szeretik őt – ez Nagy Tibor vendéglős ars poeticája, akinek a mohácsi Halászcsárda az élete. Több évtizedes munkásságáért Életmű díjban részesült, akárcsak Katona Lajos egykori beremendi gyárigazgató, aki jelenleg nyugdíjas, de a cementgyárat működtető vállalat alapítványa, a Duna-Dráva Ifjúsági és Innovációs Alapítvány kuratóriumának tagja. Büszke rá, hogy a társaság összesen évi 3 millió forinttal támogat olyan Beremend környéki diákokat, akik tanulmányaik mellett kiemelkedő teljesítményükkel bizonyítottak már más területeken is.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő