12 C
Pécs
szombat, április 27, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletAz elesettek védelmezőit, hétköznapi hősöket ünnepelték Pécsett

Az elesettek védelmezőit, hétköznapi hősöket ünnepelték Pécsett

A Baranya Megyei Önkormányzat dísztermében ünnepelték meg november 16-án Szociális Munka Napját. Az eseményen a szociális területen dolgozó szakemberek iránt fejezték ki megbecsülésüket, akiknek felelősségteljes, áldozatkész és nagy szakmai alázattal végzett munkájukért köszönet jár.  

Az ünnepséget Kocsis József, a Szociális Igazgatók és Szakemberek Magyarországi Egyesületének elnöke nyitotta meg köszöntőjével. Kiemelte, hogy a közös ünneplés és összefogás már régóta jellemző Baranya megyére a szociális intézményekre és dolgozókra vonatkozóan.

– A megyének nagy szerepe volt abban is, hogy a Szociális Munka Napja országos ünneppé vált, amivel közelebb kerültünk ahhoz, hogy a szférában dolgozókat megbecsüljék, hiszen nélkülük nemzetgazdaság sem létezhetne – hangsúlyozta. Elmondta, habár talán más országokban jobb fizetések és intézmények várják a szociális dolgozókat, azonban ott hiányzik a lélek.

Partos János, a Baranya Megyei Önkormányzat főjegyzője hétköznapi hősöknek nevezte a szociális dolgozókat, akik életüket a szolgálatnak szentelik. Egy személyes történettel is alátámasztotta azt, hogy nem a szociális területen dolgozó magánemberként is jó érzés sérült embereken segíteni, amire neki is volt alkalma.

Benedek István Zsolt, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vezetője tiszteletét és megbecsülését fejezte ki a megjelent kollégák előtt, ami szerinte különösen fontos a társadalom részéről is, még akkor is, ha a rohanó világban megfeledkezünk róla. Kiemelte a szociális munkások szerepét a nehézségekkel küzdő emberek számára, a dolgozói méltatásokból felolvasott részleteket példaként állítva.

– Ez a nap százezer, országszerte a szociális hálózatban dolgozó kollégáról szól és a több ezer pécsi és baranyai polgártársunkról, akik a szociális ágazatban dolgoznak. Róluk, akik a mindennapokban állnak helyt gyermekeink, sérült polgártársaink, vagy éppen idős hozzátartozóink mellett – mondta Őri László, Pécs alpolgármestere.

A kormány és Pécs kiemelten segíti és fejleszti a szociális ágazatot. A családok támogatása ugyanis mindenkor az egyik legkiemeltebb ügy kell, hogy legyen egy városnak.

– Ez a nap azt is üzeni: a társadalomnak nincsen nélkülözhető tagja. Fejlettségét nagyban mutatja, hogyan becsüli meg a kis közösségeit, hogyan viszonyul az elesett helyzetben lévő tagjaihoz. A különböző fejlesztések fontosak, de nem pótolhatják azt az emberi helytállást, amit a szociális szférában dolgozók a mindennapokban tanúsítanak – emelte ki végezetül Őri László.

Dr. Simon Attila István, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára elmondta: a társadalmat képessé kell tennünk arra, hogy felismerje azt a küldetést, amit az itt egybegyűltek és kollégáik végeznek és kifejezésre juttassuk hálánkat ezért.

Az ünnepséget a baranyai szociális otthonok lakói tették felejthetetlenné a vendégek számára megható műsorukkal, majd végezetül a díjak átadása következett. 

Pécs Megyei Jogú Város Polgármesterének Dicséretében részesültek:

Hajdu Krisztián a Támasz Alapítvány szakmai vezetője, a hajléktalanellátás területén végzett példamutató szakmai munkájának elismeréseként.

Földiné Borbély Anita a Pécs és Környéke Szociális Alapszolgáltatási és Gyermekjóléti Alapellátási Központ és Családi Bölcsőde Hálózat dolgozója az időgondozás területén végzett kiemelkedő szakmai munkájának elismeréseként.

Marosi Éva az Integrált Nappali Szociális Intézmény terápiás munkatársa, az idősgondozás területén végzett kimagasló szakmai munkájának elismeréseként.

A Szociális Igazgatók és Szakemberek Magyarországi Egyesületének díjában részesült: 

Dudásné Kiss Anikó a Sellyei Kistérség Időskorúak Alapellátó Szolgálatának megbízott vezetője, az intézményben végzett kimagaslóan példamutató szakmai munkájának elismeréseként.

A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Baranya Megyei Kirendeltsége Elismerésében részesültek:

Tarlac Istvánné a Baranya Megyei Dél-Zselic Egyesített Szociális Intézmény telephely-vezetője.

Sinkó Szilárd a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat intézményvezető helyettese.

Geiger Józsefné Baranya Megyei Platánliget Otthona fejlesztő pedagógusa.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő