16 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletBejött a hazárdjáték, négyes döntőbe jutott az NKA!

Bejött a hazárdjáték, négyes döntőbe jutott az NKA!

Nagy hajrával fordítani tudott Zalaegerszegen, ezzel bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé az NKA Universitas Pécs férfikosárlabda-csapata.

Az élvonalban újonc NKA eddigi szezonjára olyan nagy panasz nem lehet, hiszen az ősszel volt, hogy a tabella legjobb nyolc csapata között állt Goran Tadics legénysége. Bár azóta belekeveredett egy kisebb hullámvölgybe az együttes, a korábbi jó szereplésnek köszönhetően játszhatott szerdán kupa-negyeddöntőt. Az Akadémiának Zalaegerszegen kellett megpróbálnia kiharcolnia a Final Fourba kerülést.

Utólag el lehet mondani, hogy ez a Zete–NKA derbi aligha kerül majd oktatófilmekbe, a találkozó színvonala ugyanis fordítottan volt arányos annak tétjével. Az pedig már az első negyedben kiderült, hogy a Rátgéber Akadémia együttese egy meglehetősen egyszerű „taktikával” készült a meccsre. A koncepció jól láthatóan az volt, hogy rá kell emelni minél több triplát.

Csapatjáték egyik oldalon sem igazán bontakozott így ki, és ahogy haladt előre a meccs, az első félidő végéhez érve úgy állt a dolog, hogy az NKA koncepciója hazárdjáték. Az első negyed után ugyanis sokkal inkább kevesebb, mint több sikerrel mente a kinti dobások, aminek eredményeként még meglehetősen visszafogott színvonalon játszva is vezetni tudott a ZTE a félidőben.

A nagyszünet után sem sokat változott az összkép. A hazaiak továbbra is B csoportos szinten teljesítettek, míg az NKA triplái szintén csak hébe-hóba estek be. Ritkán látható olyan, amit a második és harmadik negyedben produkáltak Kovácsék. Mind a két játékrészben 11-11 dobást emeltek rá távolról, amiből csupán 1-1 hullott a gyűrűbe.

A kamikáze-taktika azonban végül jackpotot eredményezett. Az utolsó negyedben, ugyanis Walker háromszor, Durmo, Manjgafics és Lados pedig egyszer-egyszer talált be kintről, ami megalapozott az NKA nagy hajrájának. És bizony azzal, hogy a meccs végére belőtte a távolságot az Akadémia, összehozta a bravúrt is!

No, a bravúr ebben az esetben nem a ZTE legyőzése volt, az azonban hatalmas dolog a klub életében, hogy az élvonal újoncaként bekerült a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Zalakerámia ZTE KK–NKA Universitas Pécs 75-78 (20-21, 21-15, 15-16, 19-26)
Kosárlabda-Magyar Kupa, negyeddöntő, férfiak.
Zalakerámia ZTE KK: HICKS 19/9, Paige 8, Németh Á. 7/3, Szalay, Osztojics 9. Cs.: KELLER 10/3, Tóth Á. 7, Mishula 10/6, Csátaljay 5. Vezetőedző: Lubomir Ruzicka.
NKA Univeristas Pécs: Kerpel-Fronius, Kovács P. 4, Scherer 3/3, DURMO 8/3, Manjgafics 16/6. Cs.: WALKER 28/21, Nikolics 10, Lados 9/6, Herger, Benke. Vezetőedző: Goran Tadics.

Fotó: Kurdi József