15 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletJól játszott a PMFC a Győr ellen, 2-2 a vége!

Jól játszott a PMFC a Győr ellen, 2-2 a vége!

A WKW ETO FC Győr csapatát fogadta szombat este a Stadion utcában a PMFC, a másodosztályú labdarúgóbajnokság harmadik fordulójában. A hangulat fantasztikus volt, rengetegen ültek a pécsi stadion lelátóin. A meccset élőben az M4Sport közvetítette, szöveges tudósítás nálunk és a pmfc.hu-n olvasható.

Végeredmény: 2-2

Vas László, a Pécs vezetőedzője a mérkőzés előtt elmondta, a legfontosabb, hogy bátran, felszabadultan lépjenek a pályára. Az elmúlt napokban a hangsúlyt a frissítésre, a regenerációra fordították a hangsúlyt. Azt is kiemelte, egy minőségi, jó csapattal fognak megmérkőzni, 120 százalékra lesz szükség minden egyes pécsi játékostól.

Mint ismert, az első fordulóban Pécsett 4-0-s győzelmet aratott a „Munkás” a Dorog ellen, a második fordulóban Nyíregyházára utaztak, ahol kétgólos vereséget szenvedtek. A győriek, első mérkőzésükön 2-1-re kaptak ki Ajkán, a másodikon egy döntetlent játszottak a Kaposvárral.

A találkozó előtt a hazai edzőlegendát, Garami Józsefet köszöntötték, aki vasárnap lesz 81 éves. Ő végezhette el a kezdőrúgást is.

A PMFC kezdőcsapata:

Helesfay – Sági, Rácz, Preklet, Katona – Grabant, Futó, Bartha, Hegedűs – Adamcsek, Geiger
Cserék: Hermány, Keresztes, Óvári, Gajág, Bohata, Tihanyi, Króner.

18.15.: elkezdődik a mérkőzés. A helyszínen mintegy 3000 fő tekinti meg a találkozót.

Az első percekben letámad a Pécs, sokszor a kapu elé szögezve a győrieket.

11. perc: GÓÓÓÓL!!! Szabadrúgáshoz jutott a Pécs közvetlenül a 16-os előtt, Adamcsek gyönyörűen csavarta a győri kapu bal felső sarkába.

1-0

A meseszép találatról videó is készült:

13. perc: gyorsan duplázhatott volna a Pécs, egy szélről remekül középre ívelt labdáról csúszott le Hegedűs.

36. perc: Rácz rántott le egy győri védőt egy beívelést követően a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Priskin Tamás váltotta gólra higgadtan. Egyenlít a Győr.

1-1

41. perc: egy remek kiugratást követően Priskin higgadtan Helesfay mellett a pécsi kapuba gurított.

1-2

48. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: kezdődik a második játékrész.

50. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!!! Egy óriási győri védelmi hibát követően szemfülesen csapott le a labdára Temesvári, középre csúsztatva Adamcsek juttatta az üres győri kapuba. Egyenlít a Pécs!

2-2

54. perc: egy gyönyörű beadás után félfordulatból lőtt rá Preklet, a vendégek kapusának a gólvonalon sikerült megfognia a kapufáról kifelé pattanó labdát.

A második félidő első felében ismét a pécsiek helyeztek nyomást a győri kapura, több esetben szükség volt a vendégek hálóőrének védéseire.

Folyamatosan jönnek a pécsi lehetőségek, egyre közelebb ahhoz, hogy gólra is váltsák a fölényt a piros-feketék.

3 perc a hosszabbítás!

93 perc után pedig itt a vége, az eredmény döntetlen: