8 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletEzer sebből vérezve is nyerni tudott a PMFC idegenben

Ezer sebből vérezve is nyerni tudott a PMFC idegenben

Rengeteg hiányzója ellenére győzni tudott a Nyíregyháza ellen Weitner Ádám együttese, amelynek ez a siker lendületet adhat a folytatásra.
Már egy hete is sok volt az NB II.-es pécsi csapat hiányzója, de a Nyíregyháza elleni ma délutáni, idegenbeli meccsre csak tovább nőttek a PMFC edzőjének gondjai, a bajnokságot eddig végigvédő Helesfay Donát egy sérülés miatt ugyanis kiesett a csapatból.

Nem úgy tűnt azonban, hogy ez megtöri a Munkást, hiszen már a meccs tizedik percében vezetést szerzett Gera Zalán révén. A meccs amúgy kiegyenlített játékot hozott, így nem volt teljesen váratlan, hogy a félidő derekán egyenlíteni tudtak a hazaiak.

A szünetben azon gondolkodtunk, hogy az 1-1 tökéletesen illik a pécsiek idei formájába, azonban nagyon úgy tűnt, hogy most nem fogja beérni az egy ponttal Weitner Ádám csapata. Bár a nyírségiek is igyekeztek cseréikkel a támadó szekciót erősíteni, a végül döntőnek bizonyuló gólt mégis a PMFC szerezte meg, méghozzá Kesztyűs révén, büntetőből. Ezt követően ugyan még sok volt hátra meccsből, de a Pécs meg tudta őrizni előnyét, így nagyon fontos és értékes győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen.

Nyíregyháza–PMFC 1-2 (1-1)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 26. forduló.
Nyíregyháza: Hrabina – Kiss, Gál, Deutsch (Jánvári, 35.), Nagy – Farkas (Pataki, 75.), Sigér – Kovácsréti (Gresó, 61.), Pantovics (Ramos, 75.), Szerető (Adamcsek, 61.) – Novák Cs. Vezetőedző: Visinka Ede..
PMFC: Varasdi – Major (Svedyuk, 77.), Krausz, Katona, Majnovics – Szeles, Kesztyűs – Gera, Kártik (Rácz, 77.), Kocsis – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.

Gólok: Novács Cs. (25.), ill. Gera (10.), Kesztyűs (65. – 11-esből).