szombat, április 27, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHosszabbítás után esett ki az Európa Kupából a PEAC

Hosszabbítás után esett ki az Európa Kupából a PEAC

Hajszálra volt a hatalmas bravúrtól az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata Törökországban, ahol hosszabbításra kényszerítette jóval esélyesebb riválisát.

Gyakorlatilag szinte az esélytelenek nyugalmával utazhatott el Törökosrszágba a PEAC női kosárcsapata az Európa Kupa legjobb 16 közé jutáésrt vívott párharc visszavágójára. Már a sorsolás pillanatában lehetett ugyanis tudni, hogy papíron sokkal esélyesebb a továbbjutásra a Nesibe Aydin együttese, ráadásul a párharc első meccsén, Pécsett is a törökök nyertek három ponttal.

Csirke Ferenc együttese azonban nagyon is komolyan vette a visszavágót, és már az első perctől éreztette is riválisával, hogy nem szépen búcsúzni érkezett, hanem bizony kiharcolni a továbbjutást. Az első negyed kiélezett csatája után ráadásul a második 10 percben a Pécs le is dolgozta összesített hátrányát, sőt, a nagyszünetben konkrétan már jobban állt a PEAC, hiszen 5 ponttal vezetett.

Mindezt úgy, hogy egyik legjobbja, Nelson nem is tudott pályára lépni, hiszen egy hete Pécsett szenvedett sérülése ezt nem tette lehetővé. Ennek ellenére a harmadik negyedben is megtartotta előnyét baranyai gárda, amely az utolsó negyed derekán volt, hogy már 10 ponttal is vezetett – ekkor összesítésben már 7 egység volt az előnye. Azonban a rövidebb pad, az, hogy a törökök voltak hazai környezetben, és a fáradság végül nem hagyta, hogy 40 perc alatt legyűrje ellenfelét a PEAC. A negyedik negyed végén ugyanis három pont maradt a 10-ből, így egálra állt a párharc, jöhetett tehát a hosszabítás.

Amit már jobban bírt a Nesibe Aaydin, így végül nem csak a továbbjutást tudta kiharcolni, de a meccset is megnyerte.

Ezzel együtt is minden dícséretet megérdemel Csirke Ferenc együttese, amely sok-sok év után mutatta meg ismét Európának, hogy bizony a Mecsek lábánál ismét él a női kosárlabdasport!

Nesibe Aydin (török)–NKA Universitas PEAC 74-71 (22-22, 14-19, 18-18, 11-9, 9-3) – hosszabítás után

Kosárlabda-Európa Kupa, nők, a legjobb 16 közé jutásért, 2. mérkőzés.

Nesibe Aydin: THOMAS 17, Eldas 8/3, Yildizhan 6/6, NACICKAITE 16/6, COATES 21. Cs.: Uygül, Duman, Coklar 6. Vezetőedző: Erman Okerman.
NKA Universitas PEAC: SZŰCS 15/9, Dudásová 11/6, Wentzel 6/6, MARSHALL 11/3, KISS V. 23/3 Cs.: Selcova 3/3, Brajkovics 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.