16 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHozta a kötelezőt a PEAC a városi rangadón

Hozta a kötelezőt a PEAC a városi rangadón

Gyakorlatilag végig vezetve aratott magabiztos győzelmet az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata a PINKK-Pécsi 424 elleni városi rangadón. A PEAC így második sikerét aratta már a bajnokságban, míg a PINKK a Sopron elleni vereség után maradt alul ismét.

Az NKA Univeristas PEAC női kosárlabdacsapata számára különleges volt a szerda esti, PINKK elleni bajnoki. Nyilván azért is, mert egy pécsi rangadó mindig az, de a PEAC most először játszott hazai meccset a Nemzeti Kosárlabda Akadémia csarnokában.

Azt mondjuk túlzás lenne állítani, hogy a drukkerek megtöltötték a lelátókat, el is gondolkodott az ember azon, hol vannak már azok az idők, amikor e két csapat játszotta a bajnoki finálét. Persze a nosztalgiázás közepette azért azt is tudhattuk, hogy azóta a két együttes egészen más célokért küzd már. Szó se róla, azért az a mintegy 400, főként PEAC-szimpatizáns kifejezetten jó hangulatot teremtett. Persze volt is oka a jókedvre a szurkolóknak, hiszen a kicsit álmoskás kezdés után a hazaiak az első negyedben sokszor ugrasztották talpra a lelátó népét. Wentzel, Laczkó és Sanczhes is betalált a triplavonalon kívülről, ez pedig alaposan fel is adta a leckét a PINKK-nek. Az első időkérés még 14-7-nél jött a vendégeknél, ami ideig-óráig hatásosnak is bizonyult, hiszen a csereként beálló Kovács Kitti kosaraival közelebb férkőzött ellenfeléhez a PINKK, azonban a negyed vége ismét a PEAC-é volt, így el is lépett tíz ponttal Jovan Gorec együttese.

A negyedszünet pedig nem igazán volt elég, hogy Kovács Dénes kitalálja a PEAC játékának ellenszerét, merthogy a folytatásban is sorra jöttek a külső dobások, Calhoun is belejött a pontgyártásba, Kaszás-Pap pedig a gyűrűhöz közel szerzett fontos kosarakat. A túloldalon mindeközben rengeteg rontott dobást jegyezhettünk fel, Zivaljevic kivételével nem nagyon akadt olyan játékosa a PINKK-nek, aki képes lett volna pontokat szerezni. Nem is csoda, hogy négy perccel a félidő vége előtt ismét időt kértek a rózsaszínek, hiszen ekkor már 40-22 állt az eredményjelzőn. Ez sem mentette meg azonban a PINKK-et attól, hogy húsz fölé kússzon a differencia. A nagyszünethez érve ugyanis már 22 ponttal vezetett a PEAC – hozzá kell tenni, teljesen megérdemelten. Jovan Gorec együttese igazából hozta a papírformát.

A harmadik negyed kezdetén az tehát már nem volt kérdés, hogy kinyeri meg a meccset, leginkább csak az volt még függőben, hogy a PEAC mennyire tudja komolyan venni negyven percen át a bajnokit. Nos, az első percek alapján úgy festett, nagyon is. Calhoun és Burdick is nagy elánnal játszott, láthatóan az új szerzemények bizonyítani akartak szurkolóiknak. Calhoun harmamdik triplája pedig már azt jelentette, hogy 30 pont feletti a PEAC előnye. Itt talán egy kicsit elkényelmesedett a hazai gárda, ugyanis a negyed hátralévő részében a PINKK is tudott támadásban szép dolgokat mutatni. Elsősorban továbbra is Zivaljevic állt a csapat élére, de azért Horváth is be tudott verni egy trojkát a sarokból. Közben a túloldalon Kaszász-Pap nagyon magabiztosan büntetőzött, de egy kicsit így is tudott faragni hátrányán a PINKK. Persze a 74-45-ös állás így is jelezte, hogy ki az úr(hölgy) a háznál.

A záró felvonásra a hazaiak már meg is engedhették maguknak, hogy Calhoun és Burdick leüljön a padra – igaz azért ez az eredmény alakulásán meg is látszott valamelyest. A PINKK egy kicsivel közelebb tudott kerülni ellenfeléhez, igaz a PEAC azért amikor érezte, hogy össze kell kapnia a játékát, ezt meg is tette. Ezzel együtt is, az utolsó tíz percet két ponttal a vendégek nyerték, akik a nagy különbség ellenére is végig lelkesen kosárlabdáztak, így meg is érdemelték egy kis szépségtapaszt. Mint ahogyan a PEAC is megérdemelte a könnyed győzelmet, így pedig a végén a hazai szurkolók is kiélvezhették az első sikert új otthonukban.

NKA Universitas PEAC–PINKK-Pécsi 424 87-60 (23-13, 26-14, 25-18, 13-15)
Kosárlabda-NB I., nők, 2. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, 400 néző. V.: Ádám J., Goda, Szilágyi.
NKA Universitas PEAC: Laczkó 6/6, Wentzel 12/6, Calhoun 23/12, Burdick 7, Kiss V. 10. Cs.: Olawuyi, Szücs R. 2, Sanchez 10/6, Simon 3/3, Kaszás-Pap 14, Kötő. Vezeteődző: Jovan Gorec.
PINKK-Pécsi 424: Zivaljevic 22/6, Vincze 14/6, Tenyér 2, Zsilinszki, Liubinets 9. Cs.: Kovács K. 6, Szücs L. 4, Bojtár, Horváth Zs. 3/3. Vezetőedző: Kovács Dénes.