23 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálJakabos: Irány Barcelona

Jakabos: Irány Barcelona

Jakabos Zsuzsanna a tervek szerint három számban indul Barcelonában, a július végi úszó vb-n. Ez azután derült ki, hogy két aranyérmet szereztek a pécsi úszók a felnőtt országos bajnokságon. Ezt követően a világbajnokságra utazó keretet is kihirdette a szövetségi kapitány.

A debreceni ob után Kiss László szövetségi kapitány kihirdette a világbajnokságra utazó keretét, amelynek az ANK Úszóklub versenyzője, Jakabos Zsuzsanna is tagja. A csinos sportolónő 50 mellen és 100 gyorson második lett, 400 gyorson pedig harmadik helyen ért célba.

A 2013-as úszó-világbajnokságot („úszó, műúszó, műugró és hosszútávúszó-világbajnokság”) 2013. július 19. és augusztus 4. között rendezik Barcelonában, Spanyolországban. Ugyanitt, és ugyanekkor rendezik a férfi- és női vízilabda-világbajnokságot is.

A minap rendezett úszó ob-n három érmet szerzett Debrecenben a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. sportolója, Financsek Gábor, aki immár hosszú évek óta az egyik legjobb magyar mellúszó. A 27 éves, többszörös magyar bajnok Financsek most is bizonyított, 100 és 200 méter mellen másodikként csapott célba, 50-en pedig megvédte bajnoki címét.

A másik pécsi aranyérmet a szintén PSN Zrt. színeiben induló Sánta Adrienn szerezte, a mindössze 18 éves úszó 50 gyorson ugyan a medencében második lett, ám mivel csak egy szerb versenyző előzte meg, Sánta is magyar bajnoknak mondhatja magát.

A harmincöt klubot felvonultató mezőnyben a PSN Zrt. úszói a hatodik helyen végeztek a pontversenyben, az ANK Úszóklub a tizenhatodik lett.