11 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletNem volt egy súlycsoportban a PMFC a Vasassal

Nem volt egy súlycsoportban a PMFC a Vasassal

Egy félidőn át tartotta magát ugyan a Pécs az Illovszky Stadionban, a szünet után azonban gyakorlatilag momentuma sem volt Kulcsár Árpád csapatának, amely már csak négygólos hátrányban tudott egy szépítő gólt szerezni.

Nem ilyen tavaszi rajtot álmondott meg senki a PMFC körül. A Siófok elleni 2-2 még nem nézett ki olyan rosszul, de a Kazincbarcikával szemben hazai pályán elszenvedett háromgólos vereség után már Kulcsár Árpád is arról beszélt, a bentmaradásért kell küzdenie a csapatnak a folytatásban.

És igazból erre a mondatra rímelt a pécsiek Vasas elleni, hétfő esti produkciója is. Az első negyvenöt percben ugyan még a fővárosiak sem tudtak kibontakozni – sőt, Geráék előtt adódott is néhány helyzet –, de a félidő hajrájában így is megszerezte a vezetést az angyalföldi együttes.

Hogy aztán a második játékrészben hamar világossá váljon, itt bizony nem sok babér fog teremni a PMFC-nek. Támadásban teljesen súlytalan volt a Pécs, hátul pedig csak úgy 70. perc környékéig tartotta magát az együttes. Utána tíz perc leforgása alatt kapott még hármat Helesfay…

Szomorú, hogy 0-4 után, az utolsó tíz percben kezdett el focizni a Munkás, aminek az újigazolás, Lacza Alex révén meg is lett az eredménye. A 4-1-es vereség azonban így is pocsékul fest. Az meg pláne, hogy tavasszal három forduló alatt kapott 9 gólt a PMFC, miközben csupán egyetlen pontot szerzett. Az biztos, hogy a következő, Ajka elleni hazai sem lesz künnyű, a pécsiek soros ellenfele ugyanis remek formában, három győzelemmel a háta mögött érkezik majd Pécsre.

Az első félidőben egyenrangú partnerei voltunk a Vasasnak, amely igazából kimondott helyzet nélkül, de megszerezte a vezetést – kezdte értékelését Kulcsár Árpád, a PMFC vezetőedzője. – Ettől függetlenül úgy ment ki a csapat a második félidőre, hogy megpróbált mindent. Jött egy olyan szerencsétlen gól, hogy egy beadást követően nem a védők elé pattant a labda, hanem a támadó elé, 2-0 után pedig már nagyon nehéz visszahozni egy mérkőzést, főleg egy ilyen jó csapat ellen, ami játékosállományát tekintve bőven a PMFC felett van, de még talán az NB II. felett is. A játékosaimat nem tudom elmarasztalni a teljesítményük miatt, mert mindent megtesznek, a szívüket lelküket beletették. Jelen pillanatban ilyen passzban vagyunk. Ha nincs rövidzárlatunk, a szerencse pártok el mellőlünk. Még többet kell tenni, még többet kell dolgozni. Tudom, hogy ezek a mondatok lózungnak tűnnek, de tényleg így van. Egy fiatal csapat vagyunk, aminek a felkészülése nem volt ideális, ettől függetlenül megmagyarázni a 4-1-et elég nehéz.

Vasas–PMFC 4-1 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 21. forduló.
Vasas: Jova – Ódor, Baráth, Otigba, Doktorics (Deutsch, 70.) – Girsik (Bakti 58.), Hidi, Urblik, Radó (Hinora, 70.) – Tóth M. (Berecz, 82.), Szalay (Holender, 58.). Vezetőedtő: Desits Szilárd.
PMFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics – Szeles (Bachesz, 76.), Krausz – Harsányi (Vas, 80.), Bukovics (Szabó, 76.), Miknyószki (Lacza, 46.) – Gera (Tóth-Gábor, 76.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád.

Gólok: Tóth M. (42., 71., 79.), Bakti (81.), ill. Lacza (85.).