16 C
hétfő, április 29, 2024

Újabb csúnya zakó

Egy félidőn át jól futballozott a PMFC az NB II. egyik élcsapata ellen, a végére azonban összeomlott a Pécs.

A PMFC-t megbízott edzőként irányító Németh Zsolt számára fel volt adva a lecke hétfőn este, hiszen korábbi főnöke, Weitner Ádám menesztése után a bajnokság egyik legjobb formában lévő csapata, a Nyíregyháza ellen kellett felkészítenie a Munkást. A szakembert azonban nem olyan fából faragták, hogy megijedjen egy ilyen feladattól, ez pedig meg is látszott a PMFC játékán az első félidőben.

Első ránézésre nem tűnt úgy, hogy felforgatta volna a csapatot, ugyanazoknak a játékosoknak adott lehetőséget, mint akiket már megszokhattunk a pályán az előző hetekben – a játék azonban láthatóan máshogyan nézett ki. A Pécs gyors szélső támadásokkal próbált operálni, ami a három belső védővel felálló Nyíregyházának láthatóan nem ízlett. Az első negyed órában többször is veszélyesen tudott elszaladni Szabó, és az ezúttal éket játszó Harsányi, egy-egy lövésre is maradt erő a kontrák végén, és bizony sokáig egyértelműen úgy mentek a dolgok a pályán, ahogyan azt a Pécs elképzelte.

Azért az első félidő hajrájához közeledve már a tabella második helyén álló, eddig veretlen nyírségiek is tudtak veszélyeztetni, Nagy Dominik előtt például ajtó-ablak helyzet adódott, gólt azonban nem tudtak szerezni. A szünethez érve így 0-0 volt az állás, de bőven benne volt a meccsben egy pécsi bravúr lehetősége.

A pihenő után azonban hamar kiderült, hogy elfogyott a tudmány a pécsieknél. Az első félidőben még pofásan kinéző támadásokból semmi sem maradt, igaz jó ideig a Nyíregyháza sem szakadt meg a győzelemért. Amikor a 72. percben mégis megszerzete a vezetést a vendéggárda, még olyan érzése is volt az embernek, hogy ez bizony a semmiből jött. Utána azonban már nem volt kérdés, hiszen a PMFC 0-1 után nem tudott újítani, a Szpari pedig egyre több veszélyes támadást vezetett. Előbb Géresi lőtt egy szépségdíjas gólt a 79. percben, majd nem sokkal a középkezdés után végleg eldőlt a meccs, egy eladott labda után Géresi ezúttal egy gólpasszt osztott ki Gresónak.

A végére Németh Zsolt, látva, hogy a pontszerzésre már nincs esély, becserélte az összes fiatalt a padról. A helyett azonban, hogy csendben lecsorgott volna az utolsó 1-2 perc, a hosszabbításban jött még egy nyíregyházi gól, ezzel téve kiütésessé a vendégek sikerét.

Bár lehet azt mondani, hogy a feljutásra hajtó riválistól nem szégyen kikapni, a 0-4 azért nagyon rosszul mutatott az eredményjelzőn a végé. Főleg úgy, hogy most már zsinórban ötödik bajnokiján volt képtelen bevenni az ellenfél kapuját a Pécs, ráadásul sorozatban harmadszor kapott ki. Ez bizony nem sok jót ígér a folytatásra…

PMFC–Nyíregyháza 0-4 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, forduló. Pécs, 600 néző. V.: Kovács Imre (Máyer, Nagy).
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz (Gera, 65.),  Takács, Majnovics (Varga, 84.) – Terbe, Hudák – Bachesz, Gyurkits (Bukovics, 78.), Szabó M. (Vas, 84.) – Harsányi (Tóth-Gábor, 78.). Megbízott edző: Németh Zsolt.
Nyíregyháza: Fejér – Rjasko, Gengeliczki, Baki (Alaxai, 52.) – Farkas, Toma, Kesztyűs (Sigér, 67,), Nagy B. – Nagy D. (Pataki, 82.), Géresi (Németh, 82.), Hejreczki (Gresó, 67.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.

Gólok: Nagy D. (72.), Géresi (79.), Gresó (80.), Németh (90+2.).

Fotó: PMFC / Kurdi József