péntek, május 3, 2024
KezdőlapHírzónaPécsi rögbis a spanyol élvonalban

Pécsi rögbis a spanyol élvonalban

A Pécsi Indiánok játékosa szeptember óta kölcsönben a spanyol CAU Valencia csapatát erősíti. Miután több alkalommal a második csapatban szerepelt, a hétvégén bemutatkozhatott a spanyol elitligában, és ezzel a legmagasabb osztályban szereplő magyar játékos lett – értesült a rugby.hu nevű oldal.

Öt meccs a második csapatban és két cél – ennyi kellett a szintlépéshez. Az első elitmeccsén Gáspár Gergő szélsőt játszott 25 percig, néhány fogása és támadásban egyetlen labdája volt. Lesz ez még jobb is, annál is inkább, mert az ellenfél nem akárki volt: a Challenge Cup egyetlen spanyol csapata, a címvédő Centransa el Salvador, amely 7. győzelmét aratta ezen a mérkőzésen: 36-0-s félidő után 50-12 volt a végeredmény.

A CAU Valencia jelenleg az utolsó a bajnokságban, de túl van ez első győzelmén. A keret 60 fős, a csapatban 8 profi szerepel: egy új-zélandi leváló, egy angol 8-as (aki kezdő volt a Sale Sharks 2. csapatában), egy francia és egy angol szélső, egy angol és két argentin pillér, egy dél-afrikai és egy fiji center, a többiek amatőrök.

Gáspár a csapatba a pénteki edzés utáni full-contact egymás elleni játék, majd egy speciális teszt révén került be: 25 méter széles folyosón kellett a korábbi 22-essel szemben egy az egy ellen megvívnia: Gergő szerelése nyomán megsérült a vetélytárs, így nem teljesen az edzői tervek szerint ért véget a párviadal.