20 C
Pécs
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapAbszolút PécsVallása miatt az internetről is lemond

Vallása miatt az internetről is lemond

San Fransisco hippinegyedében nőtt fel a védántikus vallás elszánt képviselője, de egy gospelkórussal a Csillag Születikben is megmérette magát Kindler-Matavovszky Ádám, aki jelenleg a Pécsi Tudományegyetemen biológiát hallgat.

– Életed első nyolc évét Amerikában töltötted. Hogy kerültél mégis Magyarországra?

– Édesanyám magyar, Győrben született, de édesapám amerikai. Mikor elkezdtem az iskolát, a szüleim úgy döntöttek, hogy ne az Egyesült Államokban nevelkedjek, mivel ott nem olyan magas színvonalú az oktatás, ezért 2002-ben Győrbe költöztünk.

vedanta 001

– Mielőtt egyetemre jelentkeztél, azért egy évet újra Amerikában éltél.

– Így van. Úgy gondoltam, hogy mivel egy teljesen új fejezet kezdődik az életemben, meg akarok egy kicsit állni. Három állomása volt ennek az egy évnek: San Fransisco, Portland és Cone-sziget, Hawaii-n.

– Győr után miért Pécsre esett a választásod?

– Csodálatos város és nagyon barátságosak az emberek, ezt tapasztaltam, de távoli rokonaim is éltek itt. Igazából kicsit el szerettem volna távolodni az otthonomtól. Az oktatás minősége is ide vonzott.

Sri Ramakrishna törökülésben és Swami Aseshananda

Egy Magyarországon kevésbé vagy talán egyáltalán nem ismert vallást képviselsz. Mi is ez?

– Igen. A védántikus vallást gyakorlom, ami Indiából származik. Ez egy egyetemes, mondhatni eklektikus vallás. Mi például elfogadjuk a Bibliát és a Koránt is.

– Mennyiben formálja ez az életedet?

– Nemcsak egy követendő modell ez, hanem a mélyebb jelentését is át kell élni. Ami szorosan a védákhoz kötődik az a reggeli meditáció napfelkeltekor. Én általában egy órát szoktam meditálni, de alkalmazkodnom kell az egyetemhez, illetve, hogy mikor fejezem be a tanulást este. S, hogy miért jó meditálni?! Egy tudatállapot ez, amely legfőképpen a lemondásra törekszik. Lemondunk a földi vágyakról és spirituálissá alakítjuk életünket.

– A meditáción kívül is lemondásokkal jár az általad követett vallás. Például nem tartasz számítógépet, mobilt, nincs internetelérésed…

– Időnként elmegyek a könyvtárba vagy a szobatársam gépét használom, de színtisztán csak addig, amíg ezt a tanulmányom megköveteli. Tudom, mai fejjel ez nehezen érthető. De én azt vallom: sok dolog van, amire azt hisszük, szükségünk van rá, de igazából ezek nélkül is meg lehet oldani mindent.

– Miért biológia szak? Ellentmondásnak tűnik a biológia mint szerves dolog iránti érdeklődés, illetve a vallás.

– Szerintem a tudomány egyre jobban kezdi megszeretni a vallás és a filozófia eszenciáját, én végülis a háromban nem látok semmi különbséget.

– Mi a helyzet az ételekkel? Bármit megehetsz?

– Az a lényeg, hogy olyat egyek, ami után jól tudok meditálni. A magyar ételeket, pörköltet, gulyáslevest télen szeretem igazán, a hidegben. Viszont a kedvencem a sushi.

– Mennyire befolyásolja az életedet a védántikus vallás? Házasodhatsz, lehet gyereked?

– A védántikus ember számára kétféle út van: szerzetesi és házastársi. Utóbbi esetben lehet házastársad, lehetnek gyerekeid, itt csak belülről mondasz le javakról. Viszont a szerzetes kívülről és belülről egyaránt.

– Te melyik utat választod?

– Még nem tudom. Van barátnőm, szóval nem mondok le ilyesmiről, de mi szerintem kicsit másképpen éljük meg a kapcsolatunkat. Nálunk a szeretet nem foglal össze időt, teret és távolságot.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő