18 C
hétfő, május 13, 2024
KezdőlapPécs AktuálSiker idegenben: tizenegyesből szerzett góllal verte a PMFC a Kazincbarcika SC-t

A PMFC NB II-es csapata augusztus 16-án, vasárnap 20 órakor a Kolorcity Kazincbarcika SC vendégeként lépett pályára a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában. A „Munkás” egy tizenegyesből szerzett góllal nyert.

A Kolorcity szezonbeli első hazai NB II-es meccsén története során először fogadta a pécsieket. A vasárnapi meccs előtt az ellenfél csapat 2 döntetlennel, 1 vereséggel és 3-5-ös gólkülönbséggel a tabella 14. helyén állt.

A félkész Kolorcity Arénába közel 1000 szurkoló látogatott ki. Közel 100-an biztatták a pécsi csapatot a kapu mögüli vendégszektorból.

VÉGEREDMÉNY: 0-1

A PMFC kezdő tizenegye:

Helesfay – Sági, Króner, Rácz, Katona – Grabant, Futó, Tihanyi, Óvári – Geiger, Adamcsek.

Kispad: Hermány, Archie, Gajág, Preklet, Kónya, Hegedűs, Bartha.

A Kolorcity Kazincbarcika SC összeállítása:

Horváth – Fótyik, Németh, Heil, Oldal, Majzik, Kovac, Krausz, Oltean, Bereczki, Orosz.

A kazincbarcikai cserék: Fila, Zahorán, Dávid, Tóth L., Tóth B., Mikló, Iszák.

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

20.00: A meccs elkezdődött. A PMFC kezdte az összecsapást.

Első félidő:

12. perc: Bereczki 30-ról, jobboldalról betekert szabadrúgása után Kovac testéről pattant a labda a kapunk felé, de Helesfay nagyot védett.
33. perc: Adamcsek ment el a jobboldalon, életerős lövése az oldalhálóban kötött ki.
34. perc: Horváth kapus húzta el Grabant lábát a tizenhatoson belül, sárga és tizenegyes.
36. perc: GÓL! A büntetőt Óvári végezte el, a támadó a bal alsóba lőtt, Horváth már nem érte el

0-1

49. perc: Oltean buktatta hátulról Tihanyit a tizenhatos vonalánál, a hazai játékos azonban megúszta egy sárga lappal. Adamcsek végezte el a megítélt szabadrúgást, lövése azonban elszállt a hazai kapu felett

50. perc: Első félidő vége.

Második félidő:

61. perc: Adamcsek végezhetett szabadrúgást balról, 22-ről, lövése centikkel szállt el a kapufa mellett.
70. perc: Adamcseket ugratták ki középen, azonban fölé lőtte a helyzetet.
75. perc: Egy szép támadás végén újra Adamcsek lőtt kapura közelről, Horváth azonban bravúrral hárított. Meglehetősen egyoldalú a játék, csapatunk többet birtokolja a labdát és igyekszik még egy góllal bebiztosítani a három pontot.
87. perc: Batizi-Pócsi adott be középre, az érkező Grabant azonban 10 méterről fölé lőtte a labdát.

Négy perc hosszabítás után az eredmény változatlan maradt.

forrás: pmfc.hu

Kiemelt képünk a PMFC-Dorog meccsen készült.