8 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapSportLabdaAlsóházi rangadót nyertek a PEAC futsalosai

Alsóházi rangadót nyertek a PEAC futsalosai

Az élvonalban újonc PTE-PEAC futsalcsapata megszerezte szezonbeli második győzelmét, ezzel elmozdult a tabella utolsó helyéről.

Fontos meccset játszott pénteken, hazai pályán a PEAC, hiszen a tabella utolsó helyezettjeként az éppen előtte helyet foglaló Magyar Futsal Akadémiát látta vendégül Élő Tibor együttese. A pécsi fiúk komolyan is vették a találkozót, ami nagy csatát hozott. Az első félidő után még 0-0 volt az állás, a második játékrészben azonban beindult a gólgyártás – hazai főszerepléssel. Fottó és Spánitz találataival a 33. percben már 2-0-ra vezetett a PEAC, és bár a vendégek még szépíteni tudtak, végül Tóthé lett a slusszpoén, a PTE-PEAC-é pedig a három bajnoki pont.

A Pécs másodszor tudott győzni az élvonalban, és mivel épp egy alsóházi rangadót húzott be, egy helyet javítani is tudott pozícióján a tabellán.

PTE-PEAC–Magyar Futsal Akadémia 3-1 (0-0)
Futsal-NB I., férfiak, 11. forduló.
PTE-PEAC: Molnár M. – Tóth A., Koronics, Bartal, Vénosz. Cs.: Wilkesz (k), Bálint, Molnár Cs., Pápai, Forró, Koller, Spánitz, Hajnal. Vezetőedző: Élő Tibor.
Magyar Futsal Akadémia: Gaylhoffer – Simon Á., Boznánszky, Szabó B., Bokor. Cs.: Boldizsár, Módly M., Véghelyi, Fábián, Módly D., Vas, Tarpai, Nguyen, Lőrincz. Vezetőedző: Boznánszky Gábor.

Gólok: Forró (24.), Spánitz (33.), Tóth A. (37.), ill. Szabó  B. (35.).