6 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapSportBánusz Tamás remeklésével nyolcadik lett a magyar csapat a sakkolimpián

Bánusz Tamás remeklésével nyolcadik lett a magyar csapat a sakkolimpián

A baranyai származású, korábban éveken át Pécsett szereplő nemzetközi sakk nagymesterrel, Bánusz Tamással a soraiban a nyolcadik helyen végzett a ma véget ért sakkolimpia nyílt versenyében a magyar válogatott. Bánusz fantasztikus teljesítményt nyújtott az egész torna során.

Sok éven át várt arra Bánusz Tamás, hogy egyszer a magyar csapat tagjaként vehessen részt a sakkolimpián, ami végül idén meg is adatott neki. Ha pedig már ott volt, pazar teljesítménnyel rukkolt elő, tíz játszmájából 8 pontot szerzett, és 17-tel növelte élőpontjai számát. Az olimpia nyílt tornájának zárónapján is nyerte saját partiját, így a magyar válogatott 2,5–1,5-re legyőzte Iránt. Ez pedig azt jelentette, hogy Magyarország a nyolcadik helyen fejezte be az olimpiát. Tekintettel arra, hogy előzetesen a 19. helyen emelték ki Magyarországot, a szereplés bravúrosnak nevezhető.

Fotó: FIDE/Lennart Ootes