15 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapHírzónaBiczó Bence döntős 200 pillangón!

Biczó Bence döntős 200 pillangón!

Biczó Bence a hatodik legjobb idővel bejutott a férfi 200 méteres pillangóúszás szerdai döntőjébe a sanghaji vizes világbajnokságon. Cseh László a 12. helyen fejezte be a számot.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó a kedd esti elődöntőben a második futamban szerepelt, s délelőtti 1:55.71-es eredményén faragva, 1:55.35-tel nagy versenyben ötödikként csapott a célba, de ez a helyezés is elég volt a fináléhoz, mert az első futamban csak egy pillangózó bizonyult gyorsabbnak nála.

Az 1:52.70-nel magyar csúcstartó, ebben a számban is olimpiai ezüstérmes Cseh az első futamban úszott, ő is ötödik lett, de 1:56.32-es ideje, ami hét századdal jobb volt délelőtti eredményénél, összesítésben csak a 12. helyre volt elég.