15 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapHírzónaPécsi bronz az Adria Ligában

Pécsi bronz az Adria Ligában

Története első érmét szerezte meg a PEAC-Pécs női kosárlabda együttese vasárnap este. A lányok az Adria Liga újvidéki bronzmeccsén álltak fel 24 pontos hátrányból.

A szombati elődöntőben elszenvedett vereség után másnap is komoly erőpróba várt a pécsi lányokra. Fűrészék az alapszakasz negyedik Vojvodina gárdájával mérkőztek meg a harmadik helyért.

A három nap alatt harmadik meccsüket játszó baranyaiak borzasztóan kezdték az összecsapást, hiszen a második negyed elején már 24 ponttal is vezetett szerb ellenfelük. Félidőre azonban 14 pontra sikerült felzárkózniuk Djokics mester tanítványainak. (34-48)

A második félidőre sokkal motiváltabban jött ki a PEAC és gyorsan el is kezdte faragni hátrányát. A negyedik negyedben pedig előbb Szamosi egyenlített, majd Barbour a mérkőzésen először meg is szerezte a vezetést csapata számára. Ezután pedig már nem engedte át az irányítást a pécsi csapat.

A PEAC bravúros második 20 percével megérdemelten nyerte meg a mérkőzést 79-74 arányban, megszerezve ezzel a csapat történetének első érmét.

PEAC-PÉCS – VOJVODINA NIS 79-74 (14-34, 20-14, 22-15, 23-11)

PEAC-PÉCS: Fűrész 14/3, Barbour 15/3, Dusanic 17, Horváth 2, Jaescke 14. Csere: Nagy-Bujdosó 6, Czirják 7/3, Szamosi 4, Raus -.
VOJVODINA NIS: Popovic 21/3, Boskovic 9/3, Bucevac 18/9, Matovic 13/3, Sesnic 8. Csere: Corto -, Krnjetin 5/3.