Hirdetés

Sajtótájékoztató keretében mutatkozott be hétfőn délelőtt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) új rektori vezetése, amely július 1-től irányítja Magyarország első egyetemét, az alapításának 650. évfordulóját tavaly ünneplő intézményt.

Az általános, tudományos és innovációs rektorhelyettesi posztot Gábriel Róbert egyetemi tanár tölti be, aki korábban rektorként és a Természettudományi Kar dékánjaként is szolgálta már a pécsi egyetemet. Az oktatási rektorhelyettes Péley Bernadette egyetemi tanár, a PTE Bölcsészettudományi Kar Fejlődés- és Klinikai Pszichológia Tanszék vezetője lett, míg a stratégiai és kapcsolati rektorhelyettesi feladatokat Betlehem József egyetemi tanár, az Egészségtudományi Kar legutóbbi dékánja látja el.

Miseta Attila egyetemi tanár – rektor

Miseta Attila 1960-ban született Kaposváron. 1984 óta oktat a Pécsi Tudományegyetemen. 1995-ben szerzett PhD-fokozatot, 2000-ben habilitált, 2004 óta a Magyar Tudományos Akadémia Doktora. 2010-ben lett dékán az Általános Orvostudományi Karon, 2013 óta igazgatója a Laboratóriumi Medicina Intézetnek. Az MTA Orvosi Diagnosztikai Tudományos Bizottságának tagja, a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság megválasztott elnöke. Fő kutatási területe a molekuláris biológia. Elnyerte többek között a Markusovszky-díjat, az erdélyi magyar nyelvű orvosképzés támogatásáért a Báthory István-díjat, a Bálint Péter-díjat, míg 2014-ben Pécs Megyei Jogú Város a Pro Communitate díjjal jutalmazta.

Gábriel Róbert egyetemi tanár – általános, tudományos és innovációs rektorhelyettes

Gábriel Róbert 1961-ben született Mosonmagyaróváron. Oktatói pályafutását Szegeden kezdte tanársegédként, 1993-ban érkezett Pécsre, már adjunktusként. 1995-ben megszerezte a docensi fokozatot, 2000-ben tanszékvezető egyetemi tanár, intézetigazgató lett az Általános majd Kísérletes Állattani és Neurobiológiai Tanszéken. 2001-től 2007-ig a TTK dékánja, 2007–2010-ig a PTE rektora volt. A dékáni tisztséget 2013-tól viselte újra. Fő kutatási területe a retina mikroszkópos anatómiája, neurokémiája és élettana. 2004-ben elnyerte a Magyar Elektronmikroszkópos Díjat, 2009-ben Baranya megyei Príma Díjat vehetett át, míg 2010-ben díszdoktorrá nevezték ki az Izsevszki Állami Műszaki Egyetemen.

Péley Bernadette egyetemi tanár – oktatási rektorhelyettes 

Péley Bernadette 1957-ben született Pécsett. 1987 óta oktat a Pécsi Tudományegyetemen. 1999-ben szerzett PhD-fokozatot, 2005-ben habilitált. 2010-től a BTK Fejlődés- és Klinikai Pszichológia Tanszék vezetője. Fő kutatási területe a személyiségfejlődés és élettörténeti elbeszélés, pszichoterápia és hatékonyság – a diagnosztika és a változások követése, a narratív pszichológia, számítógépes kvalitatív és kvantitatív szövegelemzés. Az OTDK munkájáért és az utánpótlás-nevelés területén szerzett érdemeiért Mester-tanár kitüntetést vehetett át 2009-ben. Több népszerű szakkönyv szerzője, így a „Pszichopatológia és fejlődés”, vagy a „Rítus és történet – Beavatás és a kábítószeres létezésmód” című alkotás is a nevéhez fűződik.

Betlehem József egyetemi tanár – stratégiai és kapcsolati rektorhelyettes

Betlehem József 1974-ben született Zalaegerszegen. Pécsett szerzett ápolói, valamint pedagógia szakos bölcsész és tanári oklevelet. Pályafutását az Országos Mentőszolgálatnál kezdte. 2006-ban szerezte meg doktori címét az Egészségtudományi Karon, 2012-ben habilitált. 2016-ban vehette át az egyetemi tanári címet. 2002-től oktatási főigazgató-helyettes, majd dékánhelyettes az Egészségügyi Főiskolai Karon, 2010-től dékánja az akkor már Egészségtudományi Karnak. 2000-től elnöke, 2014-től főtitkára a Magyar Ápolástudományi Társaságnak, 2015-től a Magyar Rektori Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Bizottságának társelnöke, míg 2016-tól elnöke a Magyar Vöröskereszt Elsősegély Munkabizottságának.

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét