Hirdetés

Ruhatervező, egyedi fénytechnikus, diabetikus biosüteményeket készítő cukrász és gyermekterapeuta: csak néhány a tizenkilenc önindítós közül, akik a napokban indítják el vállalkozásaikat. A pécsi fiatalok a kormányhivatal segítségével, felvértezve a megfelelő szakmai tudással, anyagi, illetve mentori támogatással vágnak bele a vállalkozói létbe. 

A Baranya Megyei Kormányhivatal az Önindító program keretében 2013 óta minden évben pályázatot ír ki olyan pécsieknek, akiknek szuper ötletükhöz hiányzik az anyagi segítség, szakmai tudás vagy csak egy utolsó löket ahhoz, hogy bele merjenek vágni az ismeretlenbe. A program során a vállalkozójelöltek üzleti képzést, 2 millió forintig terjedő tőketámogatást és 6 havi bértámogatást nyerhetnek el.

A nyertes pályázók első körben egy több mint 500 órás képzésben vesznek részt, mely során elsajátítják a vállalkozás beindításához és sikeres működtetéséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket. A résztvevőket a képzés során gyakorló vállalkozók segítik, mentorálják, ezzel is elősegítve a sikeres üzleti terv és vállalkozás kialakítását. A képzési időszak alatt a résztvevők keresetpótló juttatásban részesülnek. A képzés sikeres elvégzését követően nyílik lehetőség a vállalkozás beindításához szükséges, 2 millió forintig terjedő tőketámogatás, illetve a 6 havi bérjellegű támogatás elnyerésére.

Az Önindító 2017 programban 19 fő vett részt. A képzési időszak idén májusban ért véget, ezt követően nyílt lehetősége az önindítósoknak elnyerni a tőke- és bérjellegű támogatásokat. A résztvevők közül 7 fő pályázott és nyerte el a 2 millió forintig terjedő tőketámogatást, a többi résztvevő kizárólag csak a 6 havi bérjellegű támogatást vette igénybe, a fiatalok pedig a napokban, hetekben el is indíthatják a vállalkozásukat. Az induló vállalkozók között találunk ruhatervezőt, egyedi fénytechnikust, drónok ipari, mezőgazdasági hasznosításával foglalkozó vállalkozást, diabetikus biosüteményeket készítő cukrászt, gyermekterapeutát.

Homann Ákos szerint a drónok nem csak fotózni és videózni tudnak

Homann Ákos egy olyan vállalkozást álmodott meg, mely a drónok adta lehetőségeket kihasználva, innovatív technológiát nyújt a megrendelőknek, ugyanis a drónokkal nem csak filmezni és fotózni lehet. Ahogy Ákos lapunknak elárulta: a drónnal speciális felméréseket, monitorozásokat is lehet készíteni építészeti, mezőgazdasági és erdőgazdasági területen is.

– Képesek vagyunk drónnal épületekről 3D-s képet alkotni, mely elősegíti az épület felmérését, dokumentálását, de a mezőgazdaságban is hasznát vehetjük: területeket drónnal felmérve pontos információkat kaphatunk a növényzet állapotáról, egészségéről, károsodásáról – mondja Homann Ákos.

Dóczi Gerda szakterülete is izgalmas, a pécsi nő TEK-transzgenerációs epigenetikus kineziológus-coachként indít tanácsadást családoknak. Mint mondja, a fent említett különleges elnevezésű tevékenység célja elsősorban a családi kapcsolatok megértése, stresszkezelése és a szülő-gyerek kapcsolatok megértése, valamint a gyerekek érzelmi stresszeinek feloldása.
Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét