Izgalmas hajrát követően, 2021 után ismét a norvég Mads Ostberg nyerte meg a Mecsek Rallyet, azúttal a svéd Patrik Barthal az oldalán, egy Citroen C3-ast vezetve.

Csak az utolsó szakaszokon dőlt el az idei, immár 55. Mecsel Rallye végeredménye. A legrangosabb, Rally 1 kategóriában a pénteki versenynap után még a Skoda Fabiát vezető Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt kettős állt az élen, a szombat azonban végül nem róluk szólt, hanem a címvédő Mads Ostbergről. A norvég kiválóság ma három szakaszgyőzelmet is bezsebelt, ráadásul Velenczeiék kaptak egy 10 másodperces büntetést is, így nem maradt esélyük az abszolút bajnoki cím megszerzésére, végül a dobogó harmadik fokán végeztek. A szintén Skodával induló Vincze Ferenc, Németh Gergely kettős futott be a második helyre, bő 13 másodperccel lemaradva Ostbergéktől.

A Mecsek Rallye abszolút versenyének első 5 helyezett párosa

Érthető, hogy a norvég pilóta a Széchenyi téri célkapuba gurulva nagyon boldog volt. Még tavaly év végén nyilatkozta azt, hogy 2021-ben a Mecsek Rallyen érezte magát a legjobban – most pedig tett róla, hogy hasonló érzésekkel tudjon majd visszaemlékezni a mecseki szerpentinekre pár hónap múlva is.

A Historic kategóriában magyar siker született, a Ford Sierrát kormányzó Érdi Tibor, Csőkő Zoltánnal az oldalán húzta be az első helyet. A Just4Fun kategória legjobbja Kaveczki Jenő és Nagy Péter lett egy Volkseagen Golf kormánya mögött.