12 C
szombat, április 27, 2024
KezdőlapSportLabdaEgy pontot szerzett a PMFC Békéscsabán

Egy pontot szerzett a PMFC Békéscsabán

Már a meccs első perceiben hátrányba került Békéscsabán a PMFC NB II.-es együttese, amely ugyan ki tudott egyenlíteni, de az utolsó fél órát emberelőnyben töltve sem tudta kicsikarni a győzelmet.

A Kazincbarcika elleni gólzáporos bajnoki győzelem, és a Haladással szembeni kupakiesés után utazott el Békéscsabára a PMFC együttese. A Merkantil Bank Liga harmadik helyén álló pécsiek számára fontos lett volna a siker, hiszen hatalmas a harc a feljutást jelentő első két helyért. Mivel a Vasas már a forduló előtt is kétpontos előnyben volt ebben a versenyben Vas László csapatával szemben, a tét a PMFC játékosainak vállát nyomta.

Talán pont ez volt az oka, hogy már a mérkőzés 10. percében hátrányba került a Munkás. Innentől pedig már kockázatot vállalva kellett futballozni. Fél óra elteltével pedig úgy festett, hogy ez a felállás fekszik is Futóéknak, ugyanis Grabant révén máris 1-1 volt az állás.

A döntés pedig a második félidőre maradt. Amiből negyed óra telt el, amikor nagy esély kapujába került a Pécs, a hazaiak játékosa, Paudits kiállítása után emberelőnybe került ugyanis a PMFC. A bő fél órányi lehetőséget azonban nem sikerült kihasználni. Maradt az 1-1, és bár a Pécs ezzel egy pontot faragott a Vasassal szembeni hátrányából, az angyalföldiek ma este még játszanak a Haladás vendégeként.

Békéscsaba–PMFC 1-1 (1-1)

Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 24. forduló. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V.: Veizer (Berényi, Punyi).

Békéscsaba: Uram (k), Farkas, Nagy S., Kitl, Szabó P. (Kasik, 91.), Babinyecz, Kovács Á. (Máris, 55.), Bora, Horváth P., Styecz (Pap, 80.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz, Preklet, Katona – Grabant (Hegedűs, 63.), Futó, Bartha (Geiger, 73), Óvári (Keresztes, 88.) – Kónya, Adamcsek (Tihanyi, 73.). Vezetőedző: Vas László.

Gólok: Szabó P. (10.), ill. Grabant (28.).
Kiállítva: Paudits (61.).