Hirdetés

Hadházy Ákos ellenzéki országgyűlési képviselő Facebook-oldalán azt állítja, a pécsi Volvo-per nemrég elhunyt elsőrendű vádlottja halála előtt olyan dokumentumot küldött neki, ami politikusok érintettségét veti fel. A per tegnapi tárgyalásáról ITT írtunk.

“Polték elutasították a vádalku kérelmet, egyáltalán nem voltak kíváncsiak a bizonyítékokra és arra sem, hogy mi történt a lopott pénz thaiföldi bankba utalt részével. Egyszerűen nem voltak hajlandóak azzal foglalkozni, hogy fideszesek állhattak az ügy mögött” – írja Hadházy.

A poszthoz Hadházy csatolta az elsőrendű vádlott 2020 márciusi, az ügyészségnek küldött vádalku-javaslatát, és az azt elutasító ügyészségi iratot.

A képviselő posztjában összefoglalja, hogyan bukott ki az ügy:

  •  A pécsi önkormányzat közlekedési cége 800 millióval drágábban vett holland használt buszokat. 
  • A kenőpénz egy részét egy szerb bankba utalták, onnan egy holland bankba vitte volna egy bőröndben a másodrendű vádlott. 
  • A holland rendőrség lekapcsolta és nyomozni kezdett, többek között a pénz másik feléről is.  

Hadházy szerint a magyar ügyészség nem foglalkozott politikusok esetleges érintettségével. 

“A vádirat például semmit nem foglalkozik azzal, hogy mi lett a thaiföldi bankba utalt 170 millió sorsa, például ki ment ki készpénzben felvenni a zsét” – áll a képviselő posztjában.

Hadházy levélben fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez azzal a kérdéssel, hogy a holland rendőrök küldtek-e erről információt és bizonyítékokat.

A politikus posztjában üzent Bánki Erik fideszes képviselőnek, mégpedig azt, hogy nem fog azzal megelégedni, hogy Poltot megkérdezi, mindent meg fog tenni, hogy kiderítse, mi az, amit Paiger István el akart még mondani.

Bánkit többek között amiatt emlegetheti az ellenzéki politikus, mert a pénzmosásért felfüggesztett börtönre és vagyonelkobzásra ítélt, a bűncselekményt elismerő, de vallomást nem tevő harmadrendű vádlott a fideszes képviselő egyik cégében volt korábban ügyvezető. Ráadásul Bánkit tartják a Fidesz baranyai legerősebb emberének, aki nélkül sajtóinformációk szerint fontos döntést nem nagyon lehetett hozni a pécsi önkormányzatnál 2010 és 2019 között.

Hirdetés