20 C
vasárnap, április 28, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHajrában kapott góllal került kieső helyre a PMFC

Hajrában kapott góllal került kieső helyre a PMFC

Újabb vereséget szenvedett a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata, amely ezúttal a Csákvár vendégeként maradt alul, így Mátyus János csapata visszacsúszott a 15. helyre a tabellán.

Az eltiltott Mátyus János helyett ezúttal segítője, Czinkon Szabolcs irányította a PMFC együttesét, amely a Csákvár vendégeként úgy lépett pályára vasárnap este, hogy nyernie kellett volna. Egy újabb zakó ugyanis könnyen kieső helyre taszíthatta volna a pécsieket. Sajnos már tudjuk, hogy a feltételes mód felesleges volt – a PMFC ugyanis vereséget szenvedett.

Bár az igazat megvallva egyik fé sem szólhatott volna egyetlen rossz szót sem, ha 0-0 marad a meccs vége. Néhány helyzet ugyanis akadt mind a két oldalon, de a kapujához senki sem tudta odaszegezni a másikat. Persze, amikor egy csapat negatív spirálban van, olyankor szokott jönni a hidegzuhany a végén… A PMFC már szinte elkönyvelte ugyanis magában, hogy legalább egy ponttal gazdagabban jöhet haza Csákvárról, amikor a 88. percben, egy szöglet után megszerezte a győztes gólt a hazai együttes.

Ez a vereség pedig azért különösen fájó Ráczék számára, mivel a Budafok pontot szerzett, így több győzelmének köszönhetően beelőzte a Pécset, a Munkás pedig kieső helyre süllyedt az NB II. tabelláján. Az biztos, hogy a két hetes válogatott szünet nem is jöhetett volna jobbkor a PMFC-nek. A kérdés csak az, hogy vajon elég lesz-e ennyi idő, hogy végre gatyába lehessen rázni a társaságot…

Csákvár–PMFC 1-0 (0-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 25. forduló.
Csákvár: Zelizi – Szalai (Nahirnij, 56.), Babós, Karacs, Murka – Ominger, Mészáros, Szakály – Tamás (Yablonsky, 81.), Nagy (Simon, 64.), Gazdag (Dusinszki, 64.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
PMFC: Varasdi – Miknyóczki, Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 82.) – Terbe, Hudák – Lacza (Vas, 46.), Gera (Rácz B., 56.), Szabó M. – Harsányi (Tóth-Gábor, 90.). Megbízott edző: Czinkon Szabolcs.

Gól: Simon (88.).