Hirdetés

A mindössze 30 éves pécsi, jelenleg Londonban élő magyar festőművész, Bozó Szabolcs képei közül volt, amelyért több mint 50 millió forintot adtak tavaly. Az alkotó immár világszerte megfordul a legnagyobb galériákban – lassan ideje itthon is megismerni a nevét!

A hazai műtárgykereső, -hirdető portál tavaly év végén frissítette és adta ki a magyar művészek aukciós piaca című kiadványát – közölte a Forbes.

Kiderült, az élő művészek alkotásai listájának élére az aukciókon tavaly áprilisban debütáló pécsi művész robbant be nem is akármekkora összeggel: 2022-es forgalma több mint 400 millió forint volt.

Vagyis ekkora értékben vették meg a képeit világszerte.

Közben lekörözte a magyar művészeti élet nagyágyúit is, például Keserü Ilonát és Maurer Dórát. Szakértők szerint nemzetközi viszonylatban is nagyon komoly értéke van műveinek, ami generációjában példátlan.

[su_note note_color=”#a1b5e5″ text_color=”#161515″]Érdekesség, hogy a pécsi művészeti gimnázium egykori tanulója, Bozó Szabolcs csak szerencsét próbálni ment ki Londonba 19 évesen, most már 12 éve van kint, és főállásban fest, saját műtermet bérel. Mint mondta a Forbes-nak, 2013-ban fogott először komolyabban ecsetet, akkor kezdett nagyobb méretekben vásznon festeni – kikapcsolódásként. 2018-ban testvére unszolására tette fel munkáit Instagramra, majd fél év múlva egy privát gyűjtő rá is bukkant, aki meghívta két hétre Palma de Mallorcára festeni, az ott készített művei pedig mind elkeltek. Azóta nincs megállás.[/su_note]

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Szabolcs Bozó (@szabolcs_bozo) által megosztott bejegyzés

Bozó már több sikeres hongkongi és Egyesült Államokbeli aukción is túl van: 2022-ben a legdrágábban elkelt három képe az „Untitled” (51,4 millió forint), a Piros Flamingó (40,7 millió forint) és a Rule of Six (38 millió forint).

[su_quote]Annyiért veszik meg a pár éve festett képeimet, mint egy Rolls-Royce-t[/su_quote]

– nyilatkozta a festő.

Egyébként műveinek a Sotheby’s és a Christie’s nyilvános árverései előtt is nagy forgalma volt. Csak épp azokat a képeit, amelyek tavaly tízmilliókért keltek el a nagy aukciósházaknál, anno 4000-5000 euróért (1,5-2 millió forintért) adta el. Jelenleg alsó hangon is ennek tízszereséért értékesítette egy-egy, jellemzően 2×4 méteres képét magángyűjtőknek – foglalta össze a Forbes.

A pécsi művész alkotásai bejárták a világot, első csoportos kiállításai 2019-ben Londonban és Palma de Mallorcán voltak. Festményeit megcsodálhatták már emellett New York-i, miami, budapesti, stockholmi, és sanghaji galériákban. Februárban pedig Svájcban lesz csoportos kiállítása, majd májusban Texasban vesz részt egy műtárgyvásáron, ősszel egyéni kiállítása lesz New York-ban, Manhattanben – osztotta meg a lappal.

Hirdetés